מרכז אשחר לריפוי מלחץ דם גבוה, סוכרת מבוגרים ומחלות פנימיות, מניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים ושיקום חולי לב לאחר צנתור וניתוח מעקפים - האם הכולסטרול שלך תקין?

תרופות וניתוחים לעולם
אינם מטפלים בגורמי המחלה
אלא רק מנציחים אותה

בריאות נובעת
מאורח חיים בריא

אנחנו יצרנו את מחלותינו
ובידינו השליטה להרחיקן מחיינו

אין אדם יכול למלא
בשלמות את התכלית שלשמה
ירד לעולם כשהוא חולה

בריאות היא המצב הטבעי
והנורמלי של הגוף
החולי הוא סטייה מהטבעי
האם רמת הכולסטרול ושומני הדם שלך באמת תקינים כפי שאמר לך הרופא?


האם עשיתם בדיקות שומנים בדם לאחרונה?
האם קיבלתם תגובה כל שהיא מרופא המשפחה שלכם על מצב השומנים שלכם בדם או שהוא פשוט אמר לכם – הכל בסדר אתם נמצאים בטווח הנורמלי או קצת מעליו, בינתיים אני לא ממליץ על טיפול כל שהוא, אבל כדאי לכם לרדת קצת במשקל.
מוכר לכם?
זה סיפור ששמעתי אלפי פעמים ממטופלי במהלך 18 השנים האחרונות.
בכל, אבל בכל המקרים האלה גיליתי שאבחנתו של הרופא הייתה רחוקה מאוד מהאמת.
אכן, בדיקות השומנים בדם בקרב רבים מהמטופלים היו בטווח הקונבנציונאלי שנחשב לנורמלי ואצל חלק גדול מעל הטווח הנורמלי ואפילו הרבה מעליו, אבל במרבית המקרים המטופל לא זכה להתייחסות הולמת למצבו.
מדוע הרופאים מתעלמים מרמת שומנים גבוהה ובמיוחד כולסטרול גבוה מאוד בדם ומתחילים להתייחס איליו רק כשהוא מגיע לפי 3 ויותר מהערך האופטימלי?
התשובה היא קודם כל שהרופא איננו חושב שערך כולסטרול של 220 (מ"ג/ד"ל) הוא לא תקין או חריג מאוד. למעשה הקצה העליון של הטווח הקונבנציונאלי הוא באזור ה- 220, כך שהרופא מתייחס לעלייה של - 20-50 נקודות מעל זה כסטייה קלה.
אולם, האם זו התייחסות נכונה?
כלומר, האם ערכים של כולסטרול באזור 200-250 הם לא גבוהים במיוחד ולא צריך להתרגש מהם?
והאם ערכים של 200 פלוס מינוס הם ערכים סבירים שנמצאים בטווח התקין או כמעט בטווח התקין ואין בהם שום סיכון אמיתי?
ובכן, התשובה לשתי השאלות היא שלילית, כלומר:
א. הטווח שנחשב כתקין בעיני הרפואה הוא לגמרי לא תקין.
ב. ערכים בטווח הלא תקין מעמידים את המטופל ברמת סיכון גבוהה להתקפי לב ואירועים מוחיים.
ג. ערכים שמעל ל- 200 הם למעשה כבר ערכים גבוהים ביותר ומסוכנים.
ד. בניגוד לתפיסה הרפואית שמציינת שהערך הנמוך בטווח  התקין הוא 100-120 טוענת גישת ההיגיינה הטבעית שהערך התקין באמת נע סביב 70.

שאלתי מטופל שהיגיע אלי לפני שנים – מדוע הגעת אלי? והוא ענה לי בגלל אבא שלי. הוא המשיך – אבא שלי היה חולה לב ידוע במשך שנים, הוא עשה צנתורים וניתוחי מעקפים לטיפול בסתימות העורקים שלו ונטל כ- 7 תרופות שונות ללב ולכלי הדם ולשומנים בדם בכל יום. שבוע לפני מותו הוא עשה בדיקות דם והרופא קרא לו ואמר לו – שמואל, אני שמח לבשר לך שהבדיקות שלך מצוינות, כל ערכי השומנים שלך בדם נמצאים בטווח התקין, זה מראה שאתה ממושמע ולוקח את כל התרופות שנתנו לך. אני זוכר שאבי היגיע הביתה וסיפר לנו על כך בסיפוק. שבוע לאחר מכן הלך אבי ברחוב ופתאום חטף התקף לב נפל ומת במקום. אז הבנתי שיש שקר גדול מאוד בעניין בדיקות הדם ומיד החלטתי שלא אלך בדרכו של אבי והגעתי אליך.

הסיפור הזה ממחיש כיצד הרפואה משלה מיליוני חולים במצבים קשים של טרשת עורקים ושומנים בדם ומסכנת את בריאותם מידי יום.

מאין לנו שהערך התקין של כולסטרול בדם הוא למעשה 70 ולא 200 וגם לא 120?

א. מחקרי אוכלוסיות שחיות על תזונה חסרת כולסטרול ועתירת סיבים מראים שזו, ואף פחות מזה, הרמה של הכולסטרול בדמם.
ב. בקרב אוכלוסיות צמחוניות מלידה שבתזונתם לא מצוי כולסטרול מתגלה ערך דומה של כולסטרול  בדם.
ג. מטופלים שעוברים הליך של תזונה כירורגית באמצעות רופאי ההיגיינה הטבעית מתקרבים בהדרגה גם הם לרמה של 70.
ד. רמת הכולסטרול בדמם של ילדים בגיל צעיר הוא סביב 60-70, מצב אידיאלי שלמעשה צריך להתקיים במשך כל החיים.


אלא שהתזונה המערבית והישראלית הרגילה המכילה עודפים עצומים של קלוריות הבאות משומן חייבת להעלות את רמת השומנים בדם. מובן אם כך ששום אדם שצריכת השומנים שלו גבוהה במאות אחוזים מעל האופטימלי לא מתקרב לערך התקין של כולסטרול בדם. מצב נפוץ וחולני זה גורם לרופאים לחשוב שערכים של 100-200 הם ערכים תקינים ולא מחייבים התערבות כל שהיא, גם לא תרופתית.

אולם נשאלת כאן שאלה נוספת - מדוע בכלל לציין טווח רחב כזה כתקין? מדוע לא מציינת הרפואה נקודה שהיא אופטימלית ושכל התרחקות ממנה משקפת סטייה מהתקין והגדלת הסיכון של האדם לחלות במחלה של חסימת כלי הדם, לחץ דם גבוה, התקפי לב ואירועים מוחיים?
התשובה שלי היא לכך שאם הרפואה הייתה נוהגת כך היא הייתה צריכה להגדיר כמעט את כל האנשים כחולים ולטפל בהם ולזה לא יהיה לה הסבר טוב. אז היא עושה הנחות למטופל ומאפשרת לו להיות חולה למעשה בלי להגדירו כחולה. רעיון גאוני, לא?
ברור אם כן שרמות של כולסטרול שהן פי 2-3 מהתקין, כלומר ב- 200% יותר מהתקין, מובילות בהכרח לסתימה מהירה של כלי הדם, ללחץ דם גבוה, להתקפי לב ולאירועים מוחיים.
ההוכחה לכך היא שכ - 10,000 אנשים בשנה בישראל מתים מוות מיותר ממחלות לב וכלי דם שהם תולדה ישירה של עודפי שומנים בדם ותהליך של טרשת עורקים. כ- 4200 מתים מהתקף לב פתאומי, בכ- 6000 מטופלים מבצעים ניתוחי מעקפים מיותרים שאינם מכוונים כלל לפתור את שורש הבעיה ועוד כ- 25,000 מבצעים צינתורים מיותרים במטרה לתת להם הקלה זמנית בזרימת הדם ובסימפטומים עד להיווצרות של החסימה הבאה.

בפועל המחקרים מגלים שרמת כולסטרול בדם שנעה סביב 170 היא קשורה והיא סיבה להתקפי לב ואירועים מוחיים. מרמה זו הסיכון כבר לאירועים אלה הוא גבוה מאוד ועדיין הרופא שלכם לא יתייחס איליה בכלל כרמה מסוכנת ולא יעיר לכם על כך אף מילה.
ניתן לשער אם כך שהתהליך ההדרגתי של סתימת העורקים על ידי עודפי השומנים בדם מתרחש כבר ברמות כולסטרול שהן גבוהות מ- 80 וככל שרמת הכולסטרול בדם עולה כך מואץ גם תהליך טרשת העורקים, סתימת העורקים.  אחרי שנים של רמת כולסטרול גבוהה בדם וברמה של 170 מופיעים תעוקת חזה, התקפי לב ואירועים מוחיים, משמע שבנקודה זו סתימת העורקים היא כבר ברמה גבוהה ביותר, תוצאה של שנים של כולסטרול גבוה מ- 70, מהרמה התקינה בדם והצטברותו בדופן הפנימית של כלי הדם.

על כן, נכון היה להזהיר את הציבור במפורש לשמור על רמת שומנים נמוכה בדם באמצעות תזונה שמתאימה ביותר למן האנושי מטבע בריאתו.  במקום זה מחכה הרופא שרמת הכולסטרול בדמכם תרקיע שחקים ואז הוא מציע לכם תרופות רעילות ומסוכנות להורדת כולסטרול כאלטרנטיבה היחידה. הוא ינסה לשכנע אתכם שלתזונה שלכם אין הרבה קשר לרמת הכולסטרול הגבוה ושלגנטיקה שלכם יש השפעה מכריעה על הכולסטרול. שתי ההצהרות האלה אינן נכונות ומנותקות לחלוטין מהמחקר והנסיון הקליני שלי ושל כל רואפי ההיגיינה הטבעית בעולם.
בפועל כשמטופל עושה את השינויים המדויקים והדרושים בתזונתו ולאורך מספיק זמן אנו נראה ירידה דרמטית ברמת השומנים שלו בדם, ללא כל קשר לגנטיקה שלו, לסוג הדם או לכל פרמטר אחר. התזונה כאן היא הגורם העיקרי. התזונה הכירורגית שאותה פיתחתי היא היעילה ביותר בעולם להפחתה מהירה של רמות השומנים והכולסטרול בדם ולהפחתת הסיכון המידי להתקפי לב ואירועים מוחיים.
המסקנה אם כך היא שיש לעקוב אחר רמת הכולסטרול שלכם בדם ולטפל בהורדתו באמצעות שינויים משמעותיים ולא קוסמטים בתזונה, ובשום פנים ואופן לא על ידי תרופות מסוכנות ורעילות שפוגעות בשרירים ובכבד שלכם ויהפכו אתכם לנכים למשך כל חייכם.
כל דחייה של טיפול אמיתי ויסודי בבעיה תעלה לכם לאחר מכן בסבל ומחיר גדול יותר מאשר ההתייחסות השפויה לבעיה ופתרון שלה מהיסוד על ידי פנייה לגורמים שלה ואי התעלמות מהם.
 
 

להתחלת טיפול צלצלו לטלפונים: 

טלפון קווי -  03-3724200

מנהלת הקליניקה - זהר: 0545-742631 (עדיף בואטסאפ) או - 054-5748176


או השאירו את פרטיכם 
 
בדואר אלקטרוניeshkhar.office@gmail.com


ונחזור אליכם בהקדם
לייבסיטי - בניית אתרים