מרכז אשחר לריפוי מלחץ דם גבוה, סוכרת מבוגרים ומחלות פנימיות, מניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים ושיקום חולי לב לאחר צנתור וניתוח מעקפים - הצום יכול להציל את חייך.הקדמה

תרופות וניתוחים לעולם
אינם מטפלים בגורמי המחלה
אלא רק מנציחים אותה

בריאות נובעת
מאורח חיים בריא

אנחנו יצרנו את מחלותינו
ובידינו השליטה להרחיקן מחיינו

אין אדם יכול למלא
בשלמות את התכלית שלשמה
ירד לעולם כשהוא חולה

בריאות היא המצב הטבעי
והנורמלי של הגוף
החולי הוא סטייה מהטבעי
 
ד”ר אשחר ערן N.D, M.P.H , נטורולוג, מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה (מהפקולטה לרפואה, הדסה)
מפתח שיטת ה "תזונה הכירורגית" המובילה לריפוי ממחלות אקוטיות וכרוניות ומונעת ניתוחים.
אתרת כלי דם ולב:
 www.dreshkhar.com, אתר סוכרת: www.dreshkharhealth.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
הקדמה לספרו של ד"ר הרברט שלטון – "הצום יכול להציל את חייך":
 
הצום ככלי טיפולי מרכזי במחלות אקוטיות וכרוניות הוא עדיין הליך לא רווח בקרב הציבור הרחב ובמיוחד לא בקרב הממסד הרפואי שדוגל בטיפול במחלות באמצעות תרופות וניתוחים.
לפניכם ספר מעורר השראה של אחד מברי הסמכה הגדולים בכל הזמנים בבריאות טבעית ובפרקטיקה של צום. רופא נטורולוג שפיקח וניהל עשרות אלפי צומות בימי חייו וקידם את בריאותם של עשרות אלפי חולים באמצעות תזונה מבריאה וצום על מים.
הספר נכתב אומנם לפני עשרות שנים והרופאים הנטורולוגים בארה"ב ובעולם למדו מאז רבות על הפיזיולוגיה והביוכימיה של הצום באמצעות מאות מחקרים חדשים בתחום, יחד עם זאת המידע והניסיון שמוענקים לקורא באמצעות ספר זה לא יסולאו בפז.
אין ספק שעל פי תפיסתו של ד"ר שלטון הצום הוא הניתוח העוצמתי ביותר של הטבע. במהלך הצום באים כוחות הריפוי של הגוף לידי ביטוי במלוא הדרם ועוצמתם ומגלים לנו את החוכמה המופלאה והאין סופית הטבועה בגוף האדם. הצום למעשה מאפשר צמצום דרסטי של פעילות יומיומית שגוזלת מהגוף משאבים רבים הנחוצים לתיקון רקמות פגועות, ניקוי מרעלים שהצטברו בתאי הגוף ולריפוי סופי ואמיתי של המחלות. הצום מאפשר לאינטליגנציה האלוהית הטבועה בגוף האנושי לעשות את מלאכתה כאשר לא מפריעים לה באמצעות הרגלי בריאות ותזונה שגויים. זה הוא כלי שרק אלה שעשו בו שימוש על עצמם ועל מטופליהם יכולים להעיד על עוצמתו הרבה בפתרון של כל כך הרבה תחלואים קלים וחמורים שגורמים סבל מתמשך ועמוק לכל כך הרבה אנשים.
המדהים הוא שהכלי הפשוט והזול הזה, שלזכותו ניתן לזקוף מיליוני החלמות ממחלות קשות ברחבי העולם איננו נמצא בשימוש מקצועי ברפואה המודרנית ואיננו נכלל בארגז הכלים שלה. יותר מכך, מניסיוני, מטופל שיביע את רצונו לעשות שימוש בכלי זה בפני הרופא שלו יזכה מיד למקלחת צוננת ולגינוי על חוסר האחריות שלו כלפי בריאותו. מציאות זו הינה אבסורדית משום שהאנשים שמגלים את האחריות הגדולה ביותר כלפי בריאותם הם אלה שמכירים בערכו של הצום הבריאותי ומשתמשים בו לשיפור בריאותם.
גם ד"ר שלטון מגלה לנו בספרו שההתנגדות לצום ולכל פעולה כמעט של מטופלים בכיוון של בריאות טבעית, סיגול תזונה בריאה ושלילת התרופות והניתוחים כאפשרות היחידה, הטובה ביותר והיחידה הקיימת, זוכים לתגובה קשה ואף אלימה מצד הממסד הרפואי והרופאים.
ההתנגדות הזו נובעת לדעתי מכמה סיבות.
  1. בורות. נושאים כמו, בריאות טבעית וצום ככלי טיפולי במחלות לא נלמדים במסגרת לימודי הרפואה. הרופא אולי מאמין שמה שלא נלמד בפקולטה לרפואה הוא בדרך כלל רפואת אלילים שאיננה מבוססת על מחקר מדעי. כך התבטאו מאות פעמים רופאים בפני מטופלי שלי שהביעו את רצונם לצום. 
  2. אינטרסים כלכליים. תעשיית התרופות שמעורבת בבניית תכניות הלימודים בבתי הספר לרפואה ולמעשה מכתיבה את הפרקטיקה של שימוש בתרופות ככלי מרכזי בארגז הכלים של הרופא ולה יש אינטרסים כלכליים ברורים שנוגדים ברובם את טובת הציבור. ברו שתעשיית התרופות לא תקדם כלי שיכול מעשה למוטט את קיומה אם הוא יכנס לארגז הכלים של הרופאים כדבר שבשגרה.
  3. אגו, כח שררה, שליטה ומעמד. רופאים בדרך כלל יגיבו בתוקפנות ובדחייה לכל רעיון "מוזר" של המטופל שבא להציע לרופא כיצד לטפל במחלתו. יש כאן מבחינת הרופא ערעור על מעמדו הרם וזלזול בכבודו. "הכיצד אתה שאין לך כל הבנה בבריאות רוצה ללמד אותי איך מטפלים במחלות, אני הוא הרופא בעל הידע ולא אתה", כך אומר או חושב לו הרופא. באופן זה נכנס הרופא למאבקי אגו וכח עם המטופל שלו ופועל באופן עקבי כנגד טובתו של החולה.
 
תמיכה והכרה בצום ככלי טיפולי ראשון במעלה יחד עם שמירה על אורח חיים בריא באמת כתחליף למאות טיפולים קשים, בזבזניים, אנטי מדעיים וקטלניים יתקבלו רק כאשר מאות אלפי אנשים יתאחדו תחת קורת גג אחת ויתבעו להפסיק את ההתעלמות הבוטה מכלים מדעיים המבוססים על אלפי מחקרים ולהפסיק את התמיכה בתעשייה שכל מטרתה היא לשמר את מעמדה ולעשות הון על גב החולים הסובלים.
אינני מאמין שכאן יש לנהוג באופן שכל אחד יציל את עצמו. בעניין הבריאות יש ליישם את הכלל "כל ישראל ערבים זה לזה" ולשאוף להתאגדות שתשנה את חוק הבריאות במדינת ישראל הפועל לשמר את האינטרסים של תעשיית המחלות הניתוחים והתרופות.
 
בבואנו להציע את הצום ככלי הטיפולי הטוב ביותר שעומד לרשותנו נזכה לתגובה - מדוע לצום כשאפשר לאכול טוב ובריא?
רובנו סבורים שכדי לשמור על בריאות טובה מספיק לאכול "טוב" וכל הזמן, דהיינו בתדירות גבוהה (3-6 פעמים ביום) והרבה כדי לקבל כמות נכבדה של רכיבים תזונתיים, בעיקר חלבון.
מעטים מבינים שההיפך הוא הנכון, כלומר שהימנעות ממזון לפרקי זמן שונים המשולבים במהלך חיינו לא רק שיכולה למנוע מחלות אלא אף לרפא אותן ולהאריך את תוחלת חיינו. הדבר מוכח הן על בעלי חיים והן על בני אדם. רובנו לא מודעים לכך שהרעלה עצמית, היא מצב הגורם לכל המחלות הפנימיות.
הרעלה פירושה מצב של הצטברות של פסולת כימית אורגנית ואנאורגאנית בנוזלי הגוף והתאים ברמה קריטית עד לכדי הפרת המאזן העדין של כניסה והפרשה של פסולת מטאבולית על ידי הגוף. התוצאה היא הפרת האיזון הביוכימי, ההורמונאלי, הפיסיולוגי ואפילו המכאני בחלקים שונים בגוף. המחלה האקוטית היא תהליך ניקוי יזום על ידי הגוף, אמצעי חירום להצלת הגוף ממצב קשה ואפילו מוות.
תרופות מדכאות את אמצעי ההצלה הזה ואת כל כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ומדחיקים את ההרעלה לאיברים פנימיים יותר ובכך מובילים למחלות חמורות וכרוניות. תופעה זו איננה גלויה לעין ולכן מיליוני חולים מוכנים להיצמד לתרופות לכל החיים ובלבד שהם ישכחו את הכאבים והמצוקות שלהם באופן זמני.
 
לצום יש את היכולת להוציא את החולה ממעגל החולי הנצחי ומציפורני הניתוחים והתרופות. הצום ותזונה טבעית ואורח חיים בריא הינם כלי הניקוי והריפוי החזקים ביותר שיש לנו. במהלך 22 שנות עבודתי ו 35 שנות ניסיוני בצום באופן אישי ראיתי אלפי מטופלים שהחלימו ממגוון רחב של בעיות בריאות ומחלות כמו: מחלות כלי דם ולב באמצעות פתיחה של עורקים סתומים ומניעת צנתור וניתוח מעקפים, סוכרת, לחץ דם גבוה, דלקת פרקים, מחלות עור, מחלות דרכי הנשימה או העיכול, מחלות אוטואימוניות, מיגרנות וגם עודף משקל ועוד בעיות רבות. אני עצמי הבראתי ממלה כרונית באמצעות גישה זו שבה חליתי בגיל 9.
על מרבית הניתוחים ניתן לוותר אם נאמץ במקומם את הגישה של צום על מים. בגיל 26 הציעו לי בבי"ח הדסה בהר הצופים ניתוח שכביכול יגאל אותי ממחלתי הכרונית. מאז עברו 33 שנה ולניתוח לא הגעתי וגם לא לשום רופא מאז. הצום והתזונה הטבעית הפכו אותי לאדם בריא מאז ועד היום.
הצום מהווה גם הטיפול המהיר, היעיל והבטוח ביותר בעודף משקל. יחד עם זאת, ברור ששימוש בצום ללא שמירה על אורח חיים בריא ועל תוצאותיו של הצום הינם מעשה לא חכם משום שתוצאות הצום ילכו לאיבוד במהלך הזמן ללא שמירה על תזונה מיטבית.
 
מה מאפשר הצום?
למעשה הצום מאפשר לכל תא של הגוף להתנקות, להשתקם ולבנות את עצמו מחדש. אך ורק במהלך תקופה של הימנעות מכל מזון, כולל מיצים, מסוגל הגוף לחפור פנימה אל תוך מעמקיו, לפרק ולסלק גידולים ותאים חולים וכל פסולת הצבורה בתאים. הפסקת אכילה יזומה ושתיית מים בלבד לתקופה שתקבע על ידי מומחה לצום ולבריאות טבעית יכולה להוביל להחלמה מדהימה ממגוון חולאים.
יחד עם זאת אין לשכוח שמרבית האנשים שנזקקים לצום הינם אנשים המוגדרים כחולים ונוטלים תרופות. לאלה קשה לדמיין מצב שהם ללא תרופות כיוון שהם עברו שטיפת מוח קשה על ידי הרופא שהחדיר למוחם שחייהם תלויים בתרופות.
עובדות אלה מחייבות את המפקח על תהליך ההבראה והצום לנקוט במספר צעדים מקדימים ותקופת הכנה לצום שאורכה תלוי בחומרת מצבו של החולה. אין לצום בשעה שנוטלים תרופות ולכן מטרת ההכנה הינה להפחית ולהעלים את הצורך בתרופות עוד לפני הצום. זה נעשה על ידי כדבר שבשגרה באמצעות גישה שלה קראתי "תזונה כירורגית". בתזונה זו אני מתווה יחסים מסוימים ומשתנים של חלבונים, שומנים ופחמימות שמובילים לשינוי במצב הבריאות ולהפחתה מתמשכת של כמות התרופות. בסיום התהליך יהיה החולה כשיר לצום. על כן, לבד ממקרים מסוימים, המומחה לצום ולבריאות ישתמש אם כן בצום בסוף תהליך ההחלמה ולא בתחילתו. במובן זה, גישתו של ד"ר שלטון הינה שונה במקצת ונראה כי הצום היווה מבחינתו בהרבה מקרים הכלי הראשון שיש להשתמש בו. מניסיוני, אחרי שנים של סבל, אכזבות וחוסר אמון בריפוי דרושה לחולה הדרגתיות ובניית אמון מחודש בכוחות הריפוי של הגוף וגם במטפל.
 "התזונה הכירורגית" מאפשרת לחולה לראות תוצאות מהירות ולזכות באמון מחודש ואז גדלה הנכונות של החולה גם לעבור לשלב מתקדם יותר של הטיפול, לצום.
 
 
האם דרוש פיקוח מקצועי על תהליך של צום?
מספרו של ד"ר שלטון ניתן אולי לקבל את הרושם שהצום הוא הליך פשוט וקל לביצוע. לצערי רבים רואים בצום תהליך טבעי ופשוט שאיננו מחייב כל השגחה ופיקוח של אדם בעל ניסיון והכשרה מתאימים. זו טעות קשה.
ראשית כל מי שמתכוון לצום חייב לבדוק תפקודי כבד וכליות ולקבל אישור כשירות לצום אפילו של יום אחד. אכן צום הוא תהליך טבעי שמתרחש גם בקרב בעלי חיים, אבל בגלל נתוני הפתיחה של אדם החי בעולם המערבי כולנו זקוקים למעקב מקצועי על הצום. במהלך הצום יש לעקוב אחרי מדדים של סוכר, לחץ דם, דופק ומשקל וכן למדוד את ריכוז האשלגן בדם ולעיתים גם חומרים אחרים. היו מאות מקרים שבהם עצרתי את הצום אחרי 2 ימי צום או יותר בגלל בדיקות לא תקינות של המטופל, גם אם הוא הרגיש מצוין.
במהלך הצום צפוי הצם לחוות גם תופעות שונות ומשונות ולעיתים מפחידות. שיחה עם המשגיח יכולה לחולל שינוי משמעותי ולהוות הבדל בין הצלחה לכישלון מוחלט בריפוי.

המטפל גם יחליט יחד עם המטופלת על אורך הצום המתאים לה ולבעייתה. במקרים יוצאי דופן יומלץ על סדרה של צומות ולא על צום ארוך אחד.
 
מה הן הציפיות מהצום?
בדרך כלל לא ניתן לצפות שצום אחד בודד ירפא מחלה כל שהיא באופן מוחלט במיוחד עם הצום לא הוביל את הצם למשקל שאותו אני מכנה "משקל תחתית החבית". "תחתית החבית" היא אותה הנקודה שבה הצם ניקה את כל המסה השומנית שלו מהרעלים שאגורים בה. נקודה זו הינה הרבה מתחת למשקל האופטימלי ויש להגיע אליה לפחות פעם אחת בחיים אם חפצים בניקוי עמוק ומוחלט מהרעלים האגורים בתאי הגוף. למעשה, רק הגעה לניקוי עמוק כזה יכול להבטיח סיכוי נמוך מאוד להתפתחותה של מחלה כל שהיא מאותן מחלות כרוניות ש"קופצות" על המתבגרים בעולם המערבי. אחרי ההגעה לנקודת "תחתית החבית" יחזור הגוף באופן טבעי למשקלו האופטימלי באמצעות אכילה נכונה.
על כן כל צום הוא צעד גדול נוסף בדרך לבריאות מצוינת.
הצום הינו בעל השפעות בכמה מישורים:
 
  1. הוא מוביל לחיסכון באנרגיה עצבית רבה שמוצאת על תהליך העיכול, הספיגה, ההטמעה והניקוי של המזון. אנרגיה זו  מופנית בזמן הצום בכל עוצמתה לכיוון ניקוי ושיקום הגוף ובניית תאים חדשים צעירים ובריאים. בזמן זה המשימה החשובה ביותר מבחינת הגוף הינה ניקוי וטיהור נוזלי התאים, הלימפה והדם באמצעות פעילות נמרצת יותר של הכבד, הכליות, הריאות, הקרומים הריריים ואיברים אחרים במטרה ברורה אחת - טיהור הגוף מהפסולת שהצטברה בו במהלך שנים רבות. ניקוי זה מוביל להחלמה מ: מחלת עור, מחלת לב וכלי דם, מחלת דרכי הנשימה, לח"ד גבוה, מיגרנה, מחלת דרכי העיכול, גידולים, אין אונות, בעיות פוריות אצל נשים ועוד בעיות בריאות רבות.
 
  1. בזמן הצום הגוף יורד במשקל משום שהוא עושה שימוש במאגריו הפנימיים לצורך סיפוק אנרגיה לתאים.
כיוון שתאי השומן משמשים כמחסני הפסולת הכימית הגרועה והמסוכנת ביותר לגוף הרי שבזמן הצום האנרגיה של תאי השומן מנוצלת והפסולת שלהם מסולקת החוצה. כך אנחנו משיגים רמת ניקיון פנימי גבוהה ביותר של נוזלי הדם והתאים. התוצאה היא עלייה דרמטית ברמת האנרגיה שלנו ותחושה עילאית של בריאות ושמחה.
 
ג. בניסויים התגלה שצומות תקופתיים שגורמים לניקוי עמוק של נוזלי הגוף והאיברים הפנימיים מאריכים את תוחלת החיים של בעלי חיים. בבעלי חיים ירודים הצומות גרמו להארכת תוחלת החיים ב – פי שלוש !!  כלומר סביר להניח שככל שרמת הניקיון הפנימי של הגוף גבוהה יותר כך החיים יהיו ארוכים יותר וסביר להניח שבאופן ישיר גם בריאים יותר.
 אלה הן רק חלק מהשפעותיו המטיבות של הצום על מים.
 
מה קורה בגוף בזמן הצום?
כאמור במהלך הצום נכנס הגוף לתהליך מואץ של ניקוי והפרשת פסולת רעילה באמצעות השתן, העור והקרומים הרירים בכל הגוף. לעיתים יחווה הצם בחילות ואולי גם הקאות. בקרב המורעלים ביותר יופיעו כאבי ראש, סחרחורות, כאבים שונים בגוף, התעוררות של דלקות ישנות וגם עוררות רגשית. כל אלה הינם חלק מתהליכי הניקוי והריפוי של הגוף. אצל מרבית הצמים תפחת האנרגיה במהלך הצום וככלל יש תחושה של חוסר אונים או תלות בסביבה. לכן, דרושה לצם סביבה תומכת ואוהדת שאיננה מתנגדת לצום ומכירה בתועלת שלו לצם. מצב הגמילה מאכילה גורם לרבים לתחושת דיכאון קל מצד אחד ולאחרים תחושה של התעלות רוחנית שנובעת מהידיעה שחיינו אינם תלויים למעשה באכילה מידית ותכופה.
הקשר היומיומי עם מלווה מקצועי יכול למנוע מהצם להפסיק את הצום במקרים כאלה ולאבד את היתרונות הרבים שיכול היה להניב ממנו.
 
מי זקוק לצום:
 
1. כל אחד – לכולנו יש מספיק מאגרי פסולת בגוף שעלולים לגרום למחלות אקוטיות ( ליחה, שפעות, נזלת, לשון לבנה או צהובה, ריח וטעם לא נעימים בפה) בטווח הקצר ולמחלות כרוניות בטווח הארוך.
 
2. אנשים שחשים רע, כאב ראש, חולשה, סחרחורות, בחילות ועוד אחרי אי אכילה של מספר שעות. אלה
   מורעלים מאוד ונמצאים בסיכון גבוה למחלה כרונית או פגיעה באיבר כל שהוא.
 
3. אנשים במצב בריאות לא תקין מכל הסוגים.
 
תזונה בריאה וטבעית איננה תחליף לצום.
רבים  יאמרו – מדוע אני צריך לענות את עצמי בצום, אוכל בריא וזהו. אז דעו לכם שאין שום תזונה בריאה שלא תיצור כמויות גדולות של פסולת בגוף עד כדי יצירת מחלה. אל תשכחו שאנחנו חיים בעולם מערבי שבו התוצרת החקלאית מרוססת, התעשייה מזהמת את המים והאוויר וכמות החומרים שאליהם אנחנו נחשפים דרך האוויר, המים והמזון עצומה. שום תזונה בריאה לבדה לא תוכל למנוע מחלות לחלוטין, מה גם שכל אחד מפרש מה היא תזונה בריאה לפי ידיעותיו ונוחותו.
לכן הצום חייב להיות לטעמי חלק מארגז הכלים המוביל לאורח חיים בריא ומונע מחלות בחייו של כל אדם.
הצום הוא הכלי המוכח והמדעי ביותר להארכת החיים ושיפור איכות החיים. שוב, באמצעות הצום והתזונה הטבעית ניתן למנוע מלכתחילה את מרבית הניתוחים המוצעים לרוב כפתרון היחיד לבעיות שונות ולהימנע מלקיחת "תרופות לכל החיים" שנרשמות על ידי רופאים בקלות בלתי נסבלת וללא הצגת כל אלטרנטיבה אחרת.
ניסיוני מראה שלאחר תקופה של שינוי אורח חיים לבריא יותר, הצום על מים, אם הוא נעשה בליווי מקצועי, יחד עם סיגול אורח חיים בריא לאחריו, יכולים להוביל את האדם לשיקום הבריאות, לוויתור על ניתוחים והפחתה של תרופות עד להורדתם לחלוטין. חוויתי זאת על גופי ועל גופם של מטופלים רבים שליוויתי.
 
בניגוד לשיטה הקונבנציונאלית הבלתי הגיונית שנקראת ניתוח שבו לרוב מתבצעת כריתה של איבר מסוים או חלק ממנו, לאחר שהרופא נכשל בניסיונות ה"ריפוי" המדומים שלו, והשאיר את המטופל עם נכות לכל  החיים הצום מוביל אך ורק לשיפור, שיקום והתחדשות של התאים, הרקמות והאברים הפגועים והחולים.
 
לנוכח שפע השיטות, הגלולות והתרכיזים המוצעים כיום לניקוי הגוף ולכל בעיה מציע ד"ר שלטון לחשוב בדרך שונה שעיקרה סיגול אורח חיים בריא (שמעט מאוד אנשים לצערי יודעים באמת מה הוא) תוך כדי שילוב של הטכניקה של הימנעות זמנית מאכילה והעצמת כוחות הניקוי והריפוי של הגוף עצמו כאמצעי להתחדשות וריפוי מוחלט מכל מצב של מחלה כמעט.
מצער מאוד שהרפואה שוללת את היכולת של הצום והתזונה הטבעית לצמצם את הכמות האדירה של החולי שגורמת מידי שנה להוספת מאות מיטות בבתי החולים והוצאה מיותרת של מיליארדי שקלים על פעולות דיכוי של סימפטומים.
הצום מוכיח מעל לכל ספק שריפוי הוא במהותו ובעיקרו תהליך של התנקות יסודית, עמוקה ומתמשכת של הגוף מהרעלים המצטברים בו ולא הרעלת הגוף על ידי תרופות לצורך "ריפויו" כפי שטוענת הרפואה. זו ההוכחה העיקרית שהרעלה עצמית היא הסיבה המרכזית לכל המחלות.
הצום על מים מאפשר לנקות את הגוף ביסודיות שאין כמותה ולחולל מהפך בבריאות של בריאים וחולים כאחד ויחבר אותם לכוח הבריאה והטבע ולהבנה שריפוי אמיתי ולא מדומה לא נמצא בשום דבר מלבד בתוך גופנו ובכוחות הריפוי הטבועים בו מטבע בריאתו.
שימוש בצום תחת חסותה של מדינת ישראל היה מוביל לחיסכון של  מיליארדי הדולרים המושקעים כל שנה ברפואה אינטרסנטית, יהירה, אטומה, בזבזנית וקטלנית. המיליארדים הנחסכים היו עוברים לחינוך, לרווחה, לדיור לכל ולצמצום נטל המס הכבד על אזרחי ישראל. 
ספרו של ד"ר שלטון יוכיח לכם שחזון זה הוא אפשרי אבל רק אם תרצו בכך מאוד.

 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אתר חדש -
http://dreshkharhealth.com


 

להתחלת טיפול צלצלו לטלפונים: 

טלפון קווי -  03-3724200

מנהלת הקליניקה - זהר: 0545-742631 (עדיף בואטסאפ) או - 054-5748176


או השאירו את פרטיכם 
 
בדואר אלקטרוניeshkhar.office@gmail.com

 
ונחזור אליכם בהקדם 
 
לייבסיטי - בניית אתרים