מרכז אשחר לריפוי מלחץ דם גבוה, סוכרת מבוגרים ומחלות פנימיות, מניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים ושיקום חולי לב לאחר צנתור וניתוח מעקפים - מניעת ניתוח מעקפים איציק גולן

תרופות וניתוחים לעולם
אינם מטפלים בגורמי המחלה
אלא רק מנציחים אותה

בריאות נובעת
מאורח חיים בריא

אנחנו יצרנו את מחלותינו
ובידינו השליטה להרחיקן מחיינו

אין אדם יכול למלא
בשלמות את התכלית שלשמה
ירד לעולם כשהוא חולה

בריאות היא המצב הטבעי
והנורמלי של הגוף
החולי הוא סטייה מהטבעי
ההחלמה של איציק גולן ממחלת לב קשה ומניעת ניתוח מעקפים
 

שמי איציק גולן

אני בן 44, במקצועי אני מדריך כושר ופיתוח גוף. כל החיים חשבתי שיש לי מודעות גבוהה לבריאות ולספורט ושאני חזק ביותר ומחוסן מבחינה בריאותית.
לפני כ – 8 חודשים חטפתי סטירה חזקה בדמות של התקף לב. במשך שבועיים הרגשתי שהכושר שלי בריצה על המסילה יור ואני מתעייף במהירות, עד שיום אחד אחרי 3 דקות של ריצה קלה חטפתי התקף לב.
הרגשתי כאבים בחזה וקוצר נשימה וכמעט שהתמוטטתי. אבל כנראה שהכושר הגופני הגבוה שלי בכל זאת הגם עלי ואיך שהוא התאוששתי קצת וסיימתי את האימון. אבל התחושה הרעה לא הרפתה ממני. אחרי מספר שעות של מצוקה פיניתי את עצמי לבית חולים. אחרי בדיקה קצרה ומהירה במיון התחוללה מהומה, ראיתי צוות שלם רץ אלי עם עגלה, השכיבו אותי מהר ואמרו לי שאני באמצע התקף לב מתמשך ואני חייב מיד לקחת כמה תרופות ולהיכנס לצנתור דחוף.
בהלם ובלית ברירה נכנסתי לצנתור וקיבלתי את הבשורה שעברתי התקף לב ושיש לי 3 עורקים סתומים בלב בדרגות שונות שמעל 90%. הרופאים אמרו לי שאני חייב לעשות ניתוח מעקפים דחוף, כלומר תוך יומיים.
האמת שהייתי בהלם. אני שהחזקתי מעצמי כאדם בכושר מצוין, איך יכול להיות שעברתי התקף לב, הרי אני אוכל מצוין ומתאמן בכל יום. הייתי מבולבל ואמרתי להם שאני רוצה לחשוב. בתגובה קיבלתי התקפה של הרופאים שאמרו לי שאני לא מבין שאין לי זמן לחשוב, שאני לוקח על עצמי אחריות כבדה,  אני בסכנת חיים ויש לי מכסימום 10 ימים לחיות אם לא אעשה את הניתוח.
בינתיים התכנסו בני משפחתי ואחותי שעובדת באחת מקופות החולים כעובדת בכירה כבר הציעה לי את אחד המנתחים הבכירים וניתוח פרטי שהיה עולה לי כמה עשרות אלפי שקלים תוספת לתשלום הבסיסי.
אבל אצלי זה לא הסתדר בראש. שאני אעשה בגילי ניתוח מעקפים? אני אתן שיחתכו לי את החזה, יפתחו לי את הלב, יחברו אותי למכונת נשמה ויסכנו לי את המוח ואת החיים. אני איציק, מר בריאות אשאר עם צלקות קשות, כואבות, מציקות ומכוערות על החזה לכל  החיים?
ישבתי המום על המיטה בבית החולים פתחתי את המחשב ונכנסתי לאינטרנט. אחרי חיפוש הגעתי לאתר של ד"ר ערן אשחר ומיד הבנתי שיש כאן משהו. הרמתי טל לד"ר אשחר ושוחחתי איתו ומהר מאוד הבנתי מההסבר שלו שהגעתי לפתרון האמיתי שלי.
הגעתי לפגישה עם ד"ר אשחר יחד עם אחותי שהיא עובדת בכירה באחת מקופות החולים והבנתי שניתוח הוא לא פתרון אמיתי משום שהוא לא מטפל בכל כלי הדם שסתומים בגוף. לעומת זאת תזונה כירורגית יכולה לטפל בשורש הבעיה בכל כלי הדם בגוף בו זמנית תוך זמן קצר.
קיבלתי החלטה ללכת על הטיפול של ד"ר אשחר. ואכן, כבר אחרי ימים אחדים הרגשתי הבדל וככל שעבר הזמן הבנתי שעליתי על הדרך הנכונה.
עברתי 4 חודשי ליווי צמוד של ד"ר אשחר והרגשתי השתפרה מיום ליום. הרגשתי ממש איך כולי נפתח ובהדרגה חזרתי לפעילות והגברתי אותה יותר ויותר.
היום כ- 8 חודשים מאוחר יותר אני נמצא בכושר הרבה יותר טוב מאשר לפני הטיפול יותר מהשיא שלי בשנים האחרונות.
בכל אותו הזמן לא הפסיקו להתקשר אלי מבית החולים בלינסון ולשאול מדוע אני לא מגיע לניתוח.
לאישור המצב ניגשתי לפני חודשיים לבדיקות אקו לב ואקג במאמץ והתוצאות גילו שאין שום זכר לסתימות בכלי הדם שלי.
הקרדיולוג אמר לי מפורשות - אין לך שום מגבלה לעשות כל פעילות גופנית. גם הרופאה התעסוקתית שלי כתבה באישור – רשאי לבצע כל פעילות פיזית בכל דרגת קושי.
מישהו צריך לשאול את הרופאים שנתנו לי 10 ימים לחיות - איך זה שממצב של אדם מת חזרתי לחיים בלי ניתוח מעקפים מיותר שהיה עולה למדינה או לי באופן פרטי - 200,000 שקל?
ולמה הם בכלל לא המליצו לי על האפשרות הפשוטה הזו בלי לחתוך את גופי כל כך בקלות?
מה באמת הייתה המטרה שלהם? האם היה להם איזה שהוא רווח אישי מזה? אני חושב על כל עשרות אלפי המנותחים והמצונתרים מידי שנה בניתוחי סרק מיותרים. הרי כולם יכלו למנוע את ההתערבות הקשה והפוגענית הזו בכלי הדם ובגוף בצורה טבעית ולשקם אגב כך את הבריאות שלהם בדיוק כמוני.
אז מדוע המדינה לא תומכת בזה? מדוע אף רופא באף בית חולים בישראל מזכיר את הטיפול הזה, מציע אותו למטופל שלו ורק מאיים שהוא ימות אם לא יעשה את מה שהוא מציע לו – ניתוח שעולה מאות אלפי שקלים?

מספר חודשים אחרי שהתחלתי בטיפול התקשרו אלי מבי"ח בלינסון שם אושפזתי לראשונה וביקשו שאדבר עם ד"ר אורבין הקרדיולוגית. ד"ר אורבין שאלה אותי איך זה שעוד לא עשיתי ניתוח ואני עוד חי. סיפרתי לה על השינוי שעשיתי אבל היא ביטלה את זה ב- "שטויות זה לא יכול להיות ואתה חסר אחריות שאתה מסכן את החיים שלך, תגיע מיד לניתוח", היא אמרה. התחלתי להסביר לה מה עשיתי ואיך אני מרגיש אבל מרגע לרגע היא הרימה יותר את קולה ונשמעה כועסת ביותר. כשהתעקשתי להסביר לה שאני דווקא כן אחראי ביותר, אפילו יותר משהיא מדמיינת, כי חיפשתי ומצאתי דרך טובה יותר, היא כבר עברה לצעקות וקראה לי חצוף, איך אתה מעז ללמד אותי רפואה ושאין צורך בניתוח". אמרתי לה שאני לא מנסה ללמד אותה כלום אלא רק מדבר מניסיוני האישי וכנראה מידע שהיא לא חשופה לו, אבל היא אמרה –"אני עוד אחזור אליך" וטרקה לי את הטלפון בפרצוף.
כמה חבל שזו התגובה של אנשים שקוראים לעצמם רופאים. אם הם היו מוכנים לקבל ידע מדעי מוכח שהם לא למדו עליו היינו רואים יותר אנשים מגיעים למצב שלי ולא לניתוחים קשים ומיותרים.
ותמוה מכל, מאוחר יותר כשניגשתי לבית החולים כדי להוציא את התיק הרפואי שלי נאמר לי אחרי חיפוש יסודי שאין לי תיק ומעולם לא היה. חשבתי שהם צוחקים עלי, הרי עשיתי כאן צנתור, שכבתי כאן, אמרתם שאני צריך ניתוח מעקפים, לאן נעלם כל זה.
עד היום לא קיבלתי תשובה.
האם מישהו רצה להעלים כל זכר למקרה שלי, כדי שהוא לא יוצג כנגדם? זאת לא נדע עד שתפתח חקירה בנושא.
כיום אני רץ 5 ק"מ בכל יום בקצב מסחרר ללא כל קושי, מרים שוב משקולות ומרגיש מצוין.
הכל הודות לטיפול המסור של ד"ר ערן אשחר שהציל אותי מניתוח מעקפים.
לפני כמה חודשים הופיע ד"ר אשחר ברדיו ואני התלוויתי איליו ושם סיפרתי בשידור חי את הסיפור שלי כדי שעוד הרבה אנשים שנופלים בפח של הרפואה והמנתחים ינצלו מניתוח קשה ומסכן חיים.
 
 
איציק גולן
 052-6452762


לייבסיטי - בניית אתרים