מרכז אשחר לריפוי מלחץ דם גבוה, סוכרת מבוגרים ומחלות פנימיות, מניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים ושיקום חולי לב לאחר צנתור וניתוח מעקפים - ניתוח מעקפים הוא הליך מיותר

תרופות וניתוחים לעולם
אינם מטפלים בגורמי המחלה
אלא רק מנציחים אותה

בריאות נובעת
מאורח חיים בריא

אנחנו יצרנו את מחלותינו
ובידינו השליטה להרחיקן מחיינו

אין אדם יכול למלא
בשלמות את התכלית שלשמה
ירד לעולם כשהוא חולה

בריאות היא המצב הטבעי
והנורמלי של הגוף
החולי הוא סטייה מהטבעי

ניתוח מעקפים הוא הליך מיותר

דף הבית >> מאמרים >> על מניעת ניתוח מעקפים >> ניתוח מעקפים הוא הליך מיותר

ניתוח מעקפים הוא הליך מיותר ומסוכן, המנעו ממנו ומנכות לכל החיים!

 
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H ) – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהאוניברסיטה העברית והדסה, נטורולוג, מומחה ל"תזונה כירורגית" המונעת צנתור טיפולי וניתוח מעקפים
 
ניתוח נפוץ אך מיותר

טרשת העורקים היא סיבת התחלואה והתמותה העיקרית בעולם המערבי. הצטברות ההדרגתית של שומנים ומינרלים בדופן הפנימי של העורקים וסתימת העורק עד למצב חמור של חסר חמצן לשריר הלב מוביל לכ-30,000 התקפי לב בישראל מדי שנה. כ-4,200 מהתקפים אלה מסתיימים במוות. אותם אירועים שלא מסתיימים במוות לרוב מגיעים לצנתור ולסטנטים או במקרים חמורים יותר לניתוח מעקפים מידי.
ניתוח מעקפים הוא אחד הניתוחים הנפוצים ביותר והוא נעשה במקרים של מחלת לב כלילית מתקדמת הנובעת מטרשת עורקים מתקדמת ומפושטת.
אני רוצה להצהיר כאן שיש ברשותי נתונים ועדויות מחקריות ואת ניסיוני הטיפולי ונסיונם של מאות רופאי גישת "ההיגיינה הטבעית" בעולם על מיליוני חולם עם סתימות בעורקי הלב ועורקים אחרים בדרגות מקלות ועד חמורות המוכיחים שניתוח מסוכן זה שמכניס הון תועפות לכיסם של בתי החולים והרופאים הוא מיותר ברוב המכריע של המקרים.
בשנים האחרונות עלה שיעור מחלות הלב באוכלוסייה בצורה משמעותית, לצערנו גם בקרב צעירים. הצורך לספק לחולים פתרון טיפולי מהיר הוביל לקרב על גופו וכיסו של החולה בין המחלקות השונות בבתי החולים: בין הקרדיולוגיה הפולשנית שמצדדת בצנתור טיפולי לבין כירורגיית החזה והלב. אומנם בתשע השנים האחרונות נרשמה ירידה של כ-20% במספר ניתוחי הלב שמבוצעים בארץ יחסית לעלייה ניכרת במספר הצנתורים. אולם לא הקרדיולוגים ולא מנתחי הלב יאמרו למטופל שהטיפול הפולשני שהם מציעים לו הוא גם מסוכן וגם מיותר לחלוטין במרבית המקרים, הלא הם צריכים לספק עבודה לעצמם ולבית החולים, לא?

 

אלפי ניתוחים, מיליוני דולרים מבוזבזים, אלפי נכים מיותרים, מיליוני דולרים לתשלומי קצבאות נכות, סבל מיותר למאות אלפי אנשים:

 

מספר הצנתורים שמבוצעים בישראל בקרב חולים במחלת הלב הכלילית וכלי דם נוספים מידי שנה נמדד בכ- 50,000, מהם 30,000 צנתורים טיפוליים ו- 20,000 צנתורים אבחוניים.
מידי שנה מתקיימים בישראל בכלל בתי החולים כ- 10,000 ניתוחי לב כש – 6000 מתוכם הם ניתוחי מעקפים.
מחלות לב וכלי דם הינן גורמי התמותה הראשונים בישראל ובעולם המערבי. מעל- 50% מהתמותה הינם ממחלות אלה. מחלות לב וכלי דם כוללות את המחלות הפוגעות בעורקי הלב וגורמות לתעוקת לב, לאוטם שריר הלב ולהתקף לב. הפגיעה יכולה להתרחש בכל עורקי הגוף, אך האיברים הרגישים ביותר בגוף לאוטם הינם המוח והלב.

 

מה הסיבה למחלות הלב?

הבסיס למרבית מחלות הלב וכלי הדם הוא תהליך טרשת או סתימת העורקים. סתימת עורקים במוח עלולה להפסיק את זרימת הדם למרכז עצבי מסוים ולגרום לשבץ מוחי, כלומר מוות של רקמת מוח ואיבוד חלק מתפקודיו באופן זמני או קבוע. גם סתימה מלאה או כמעט מלאה באחד מעורקיקי הלב יכולה להוביל לנמק, מוות של חלק משריר הלב והפרעות חמורות בתפקודו ובתפקוד הכללי. מקרים חמורים יכולים להסתיים בנכות קבועה וגם במוות.
השכיחות הגבוהה של מחלות הלב וכלי הדם בקרב מבוגרים דווקא, כלומר עליית שיעורם עם הגיל, גורמים לנו לחשוב בטעות שאלה הן מחלות שמחויבות המציאות בתהליך ההזדקנות, כלומר שלא ניתן להימנע מהן. אך זו טעות מוחלטת. . אומנם ככל שעובר הזמן כך גדלה ההצטברות של הרובד הטרשתי בעורקים, אבל אין זה אומר שזה תהליך בלתי הפיך כפי שטוענים מרבית הקרדיולוגים ומנתחי הלב! 

 

טיפול בתוצאה במקום בסיבה

הטיפול הרפואי הרגיל מתמקד בניסיון להעלים את התוצאה ולא באמצעות התמודדות אמיתית עם הגורמים הראשוניים להיווצרות מחלת הלב הכלילית, התזונה וגורמים נוספים. התוצאות הזמניות של הפעילות הפולשנית והכירורגית אומנם מרשימות מטופלים רבים, בעיקר את הרופאים המנתחים עצמם ששיכורים מהכח שיש בידיהם, מתחושת המומחיות ומהכסף שזורם לכיסם, אבל לאמיתו של דבר אינן מצדיקות את ההוצאה הלאומית העצומה שיוצאת מכיסו של משלם המיסים הישראלי. עם ישראל אינו יכול להרשות זאת לעצמו יותר!!!

 

התשובה - מדע בריאות אמיתי המטפל בשורש הבעיה

אני מציג לכם כאן מדע בריאות, המבוסס על עובדות ותוצאות קליניות ולא על אמונות והגיגי ליבי. מדע זה קרוי - "היגיינה טבעית" והוא מציע טיפול תזונתי חליפי הבא במקום התרופות, הניתוחים והצנתורים המיותרים, בעלי הסיכון הגבוה למטופל וגורמי הנזק הכלכלי העצום לקופת המדינה. רופאים מאוד לא אוהבים את הרעיונות שאני מציג כאן משום שהם פוגעים בכיס שלהם, אבל אני רואה קודם כל ומעל לכל את טובתו של האזרח התמים והסובל ומחויב להציג לו את האמת כפשוטה והיא – אתם יכולים למנוע מחלת לב וכלי דם או התדרדרות במצב מחלת לב קיימת, אבל גם לפתוח סתימות עורקים קשות באמצעות תזונה כירורגית וכלים נוספים וכך למנוע מעצמכם ליפול כקורבן לתעשיית הצנתורים וניתוחי המעקפים שתדביק אליכם סטנטים (תומכן, קפיץ בעורקי הלב במחיר הזדמנות של 12,000 שקל) תרופות מדללי דם לכל החיים, תווית של 100% נכות לכל החיים ותהפוך אתכם ללקוחות קבועים בחדר הניתוחים עקב סתימות חוזרות ונשנות. כיום גם חוקרים בעלי שם עולמי כדוגמת פרופ' קולין קמפבל, הרופאים פרופ' דין אורניש M.D וד"ר אסלסטיין M.D הראו שזה אפשרי.
אני יודע שמרבית הקוראים לצערי יבחרו להתעלם מדברי ולמסור את גופם לסכין המנתחים ואפילו שוב ושוב מתוך חוסר אמון או פחד. הם אולי ימשיכו לבכות שקשה להם לשנות את הרגלי התזונה שלהם, שזה בלתי אפשרי, שאין באמת מה לעשות ועוד. אני מודע לכך שמרבית האנשים פשוט מכורים לתזונה קלוקלת, שומנית, גדושה בקלוריות ריקות, תזונה קטלנית ולכן יעדיפו להמשיך ולהיצמד להתמכרויות שלהם ויעדיפו את הסבל של הניתוח ו "השיקום" הקשה על פני שינוי בהרגלי התזונה והבריאות שלהם. זה מצער מאוד כי מדובר על אי לקיחת אחריות מלאה על החיים שלנו ושל ילדינו.
אני מתרשם שהרופאים מודעים לכך שהציבור בכללותו מכור לתזונה תעשייתית, מעובדת עשירה בשומנים רוויים שסותמים להם את עורקי הלב והגוף כי הם עצמם מכורים לתזונה זו. בכך הם והמטופלים שלהם מגלים חוסר אחריות כלפי בריאותם וכלפי כלכלת המדינה כולה. מערכת הבריאות הינה הגזלן השני בגודלו של התקציב הלאומי. בניגוד למערכת החינוך שהינה הצרכן הגדול ביותר כאן ההוצאה היא מיותרת לחלוטין ותלויה רק בחינוך לקוי ואנטי מדעי של הציבור לתזונה בריאה ולהרגלי חיים תומכי בריאות.
באמצעות שיטת ה"תזונה הכירורגית" שפיתחתי ניתן לא רק למנוע ניתוח מעקפים או צנתור באמצעות פתיחת העורקים מחדש, אלא גם לשפר את בריאותו הכללית של האדם באופן דרמאטי ולהחזירו עשרות שנים לאחור מבחינת הכושר הפיזי, וכל זה בעלות מזערית בהשוואה לטיפולים היקרים והבלתי יעילים.

 

סיכונים שאולי אינכם מודעים להם

הסיכונים הכרוכים בניתוח מעקפים הם:

פגיעה מוחית קלה וקוגנטיבית - בגין חוסר אספקת הדם היחסית והיעדר חמצן או שינויים באספקת החמצן בזמן הניתוח.

זיהום בפצע הניתוח - לעיתים עלול להתפתח לזיהום משמעותי יותר ברקמות התת עורית ואף בעצם החזה, אשר מצריך פתיחה מחדש של החתך לסילוק הפסולת החיידקית.

דימום – כתוצאה מטראומה לרקמה בעיקר באזור הניתוח מיד לאחר הניתוח, עד 24 שעות לאחר הניתוח ואף לאחר שבועות או חודשים. הדימום נוצר כתוצאה מחיבור לא תקין של כלי הדם. דימום משמעותי הגורם לאובדן דם רב יכול להצריך ניתוח חוזר לעצירת כלי הדם המדמם.

צלקות – תזונה קלוקלת שניתנת אחרי הניתוח תוביל להחלמה גרועה של הצלקות מהניתוח.

סיכוני ההרדמה – נובעות מרגישות לרעילות של תרופות ההרדמה (נקראת - תגובה אלרגית). תגובה חמורה של ירידת לחץ דם .

פגיעה בכלי הדם הלבביים הגדולים בגין השימוש במכשור חד.

פגיעה במבנה הלב - המסתמים, השריר או המעטפת.

הפרעות קצב - בשל המגע הקרוב עם סיבי שריר הלב.

אי ספיקת כליות חריפה - בחולים כרוניים עם מגוון מחלות בגין חוסר אספקת הדם היחסית בזמן הניתוח.

 

ניתוח מעקפים הוא תהליך מסוכן וחלק מהחולים מתים במהלך הניתוח או בתקופה המידית שלאחר הניתוח. למרות זאת כ- 6000 ניתוחי מעקפים נעשים במדינת ישראל מידי שנה. המפתיע הוא שניתוח זה רק לעיתים רחוקות מאריך את חיו של המטופל!!!
בין המטופלים הנמצאים באותה דרגה בדיוק של חומרת המחלה לא נמצאו הבדלים בתוחלת החיים בין אלה שעברו את הניתוח לאלה שלא עברו אותו.

כ- 13% מהמנותחים מפתחים סיבוכים קשים לאחר הניתוח: התקפי לב, שבץ מוחי, דימום קשה, כשל כיליתי, וזיהומים. כמעט בכל מנותח מעקפים יופיע גם נזק מוחי בדרגות שונות בגלל החיבור למכונת הנשמה. כ – 15-44% של המנותחים יסבלו מנזק מוחי קל שיתבטא בירידה ביכולות השכליות, ירידה בזיכרון, הפרעות שינה, ושינוי באישיות, עובדות שאינן מודגשת על ידי הרופאים לפני הניתוח.

בקיצור – ניתוח מעקפים הוא משחק מסוכן באש, והמרגיז הוא שזה משחק מיותר לחלוטין!!!

 

 

הטראגדיה - ניתוח מעקפים יפתור לכם את הבעיה באופן זמני בלבד

צאו מהאשליה שניתוח יפתור לכם את בעיית מחלת הלב לצמיתות!!! אחרי הצנתור או הניתוח הראשון קשרתם את גורלכם לתלות נצחית במחלקת הלב והרופאים בבית החולים.
אין לשכוח שלניתוח יש השפעה מקומית בלבד ולכן אין לו יכולת להשפיע על חומרת טרשת העורקים בכל כלי הדם הנגועים בגוף. יותר מכך, המחקרים מראים שהטרשת, שסתימת העורקים, חוזרת במהירות גדולה יותר אחרי הניתוח. יותר מזה, כל שינוי לטובה הוא זמני בלבד פשוט משום שהניתוח לא טיפל בתהליכים שמלכתחילה גרמו לסתימות בעורקים.
כך תחושת הבריאות הכוללת לא משתפרת באופן משמעותי אחרי ניתוח מעקפים גם אם אספקת הדם לשרירי הלב גדלה ולו רק בגלל הפחד התמידי שמלווה את המנותח. 
ניתוח מעקפים גם אם הוא מקל במשהו על תעוקת החזה הרי שהמחקרים מראים שבסופו של דבר אין ירידה מובהקת סטטיסטית בשיעור התמותה של החולים שעברו ניתוח מעקפים.
התוצאה היא שחולי לב חיים בפחד תמידי למרות התרופות והטיפולים ה"מתקדמים". הם חיים בתחושה של נכות קבועה עקב איסורים לבצע מאמצים ולו הקלים ביותר.
ההתמקדות היומית בלקיחת כמות גדולה של תרופות מהווה מעמסה נפשית קשה לחולה ולבני משפחתו. עם הזמן התרופות מדרדרות את מצב הבריאות בכלל, ההיפיך הגמור ממה שהיה מצופה שיעשו.
האם לזה נוכל לקרוא ריפוי?

למרבא הפלא גם הרפואה מודה שכמות אדירה של ניתוחי מעקפים נעשית ללא כל הצדקה רפואית. 

בקיצור ניתוח מעקפים היא התערבות פולשנית מיותרת, קשה ומסוכנת ביותר שאפשר להימנע ממנה!

 

ומה עם צנתור?

טיפול נוסף הוא צנתור באמצעות בלון. גם לטיפול זה יש סיכוי לנזקים קשים כמו התקף לב, אירוע מוחי, ואפילו מוות. אם בזמן הצנתור מנצלים המנתחים את ההזדמנות ומחדירים תומכן, קפיץ קבוע, שעלותו גבוהה ביותר, לעורקי הלב הם יוצרים את הסיבה לדלקת קבועה בעורק ולעידוד נוסף של היווצרות סתימה חדשה במהירות גבוהה יותר.
אין לשכוח שטיפול חודרני הינו הלם לגוף ויכול להשאיר אותו במצב יותר חמור מאשר קדם לניתוח.

ד"ר פורמן M.D, רופא קונבנציונאלי ונטורולוג, מציין שהטיפולים עצמם גורמים נזקים בלתי הפיכים לכלי הדם.

מדוע אם כן להשתמש בטיפולים שמסכנים אפילו 1% מהחולים כאשר במקביל יש טיפול זול ובטוח לחלוטין?

 

  מדוע מיליוני אנשים בעולם עדיין עושים ניתוח מעקפים?

כי הרופאים אומרים להם שזה הפתרון היחיד שיש לבעיה שלהם!
כי הם רואים ברפואה מדע מדויק ובכל גישת טיפול אחרת כמשהו נחות, אלטרנטיבי ולגמרי הזוי!
כי הרופאים מפחידים אותם ומזהירים אותם שהם בסכנת חיים מידית אם לא יעשו את הניתוח עכשיו.
כי הם סובלים מכאבים ומצוקה נפשית שמעצימים את תחושת הפחד שלהם ואת הרצון שלהם "לגמור עם זה מיד"!
כי ניתוח נחווה אצל מרבית האנשים כפעולת הצלה הרואית והכרחית שמזכה את המנתח בתודה, הכרה ויראת כבוד!
כי רופאים לא מספרים למועמד לניתוח על התוצאות הקשות הצפויות לו, על תופעות הלוואי ותהליך השיקום הממושך והפגיעות הגופניות והנפשיות הבלתי הפיכות של הניתוח!
כי אף אחד לא מספר להם על הידע המחקרי המדעי הרב שמעיד שיש "תזונה כירורגית" שיכולה לפתור את בעייתם בקלות רבה יותר וללא כל סבל!
כי הרופאים עונים להם שבמחקרים לא נמצא שום קשר בין התזונה שלהם לבין המחלה ולכן הם יכולים לאכול הכל!

 

ומדוע רופאים ממשיכים להמליץ על ניתוח מעקפים כפתרון היחיד לסתימת העורקים בעורקי הלב (מחלת לב כלילית)?

כי הרופאים לא למדו על בריאות, אלא על מחלות, תרופות וניתוחים!
כי הרופאים לא למדו אפילו שעה אחת בכל מהלך לימודיהם על הקשר בין תזונה לא טבעית לאדם לבין היווצרותן של מחלות ולכן גם לא למדו כיצד ניתן לטפל במחלות באמצעות שינויי תזונה משמעותיים ואגרסיביים!
כי הרופאים לא נחשפים במהלך עבודתם וההשתלמויות שלהם לידע המחקרי, המדעי והרב המוכיח את הקשר בין תזונה מיטבית לבין פתיחת עורקי הלב.
כי הרופאים בטוחים שבפקולטה לרפואה לימדו אותם את כל מה שנחוץ וידוע כדי לטפל באופן מושלם בחולים ולכן הם שוללים כל ידע שבא ממקור לא רפואי, כלומר שלא מבוסס על טיפול תרופתי או ניתוחי.
כי מרבית הרופאים עצמם נוהגים באורח חיים לא בריא ולכן לא טבעי להם לומר למטופלים שאפשרי לחיות על פי חוקי בריאות ותזונה טבעיים שאותם הם עצמם אינם מכירים!
כי בית חולים שבנה חדרי ניתוח ומחזיק צוות גדול של עובדים חייב לספק לעובדיו "עבודה" שוטפת אחרת הוא יקרוס כלכלית.
כי המנתח לא מוכן לוותר על מקצוע שרכש בעמל רב, על יוקרתו ועל מעמדו ולהאמין שמה שהוא עושה יכול להיות מושג באמצעות טיפול פשוט וטבעי.
כי ניתוח הוא פרוצדורה מורכבת ומסובכת הדורשת מומחיות ומיומנות גבוהה ולכן זוכה ליוקרה רבה המהווה עילה לגביית סכומי עתק עבורו.


לסיכום - בידכם הדבר, קחו אחריות על חייכם ובריאותכם ועל הכלכלה הלאומית שלנו לדורות הבאים

עולם הרפואה, משרד הבריאות וכל הנוגעים בתחום יודעים את האמת, אבל בגלל אינטרסים כלכליים פשוטים אינם נוקטים את הצעדים הנחוצים והמושלמים לשינוי המצב. מכתבי לראש הממשלה ביבי נתניהו בהיותו שר הבריאות, לפוליטיקאים אחרים וקובעי מדיניות וגם פגישה עם שר הבריאות עצמו לפני 12 שנה נענו בהתחמקות ובתשובות סרק.
יש כאן למעשה שיתוף פעולה עמוק של אינטרסים בין התעשיות הקרויות לבושתנו "יצרני מזון", יצרני התרופות, "תעשיית הניתוחים והמחלות" ובין הפוליטיקאים הנבחרים באמצעות סיועם הנדיב בעת בחירות ובין רופאים שמעוניינים לשמור על מעמדם, יוקרתם והכנסתם תוך כדי התעלמות ממצב בריאותו של הציבור הישראלי ותוך כדי העלמת מידע מציל חיים.
ידיד שלי, שבנו רופא קרדיולוג, אמר לי – שאלתי את הבן שלי מדוע אתם הרופאים מתעלמים מהידע הזה? נתתי לו לקרוא את "מחקר סין" והוא ענה לי – אבא, זה לא חדש לנו, כבר מזמן אנחנו מודעים לכך שתזונה יכולה לפתוח סתימות עורקים, אבל אז מה נעשה אנחנו, נחליף מקצוע?
אתם מבינים מה קורה כאן? מרבית הרופאים יודעים את האמת, אך מחרישים על גבכם ועל גב הקופה הציבורית משום שזה טוב מאוד לעסקים הפורחים שלהם ואתם הקוראים שמתעלמים מדברי ואינכם לוקחים אחריות על הבריאות שלכם משתפים איתם פעולה.
הציבור חייב לדעת שאם הוא לא ייקח את האחריות לבריאותו על כתפיו ולא יעניק אותה בחינם למישהו אחר הוא צפוי לניצול רפואי פושע בהיותו חולה במחלה ולו הקלה שבקלים במהלך השנים ולסבל גופני ונפשי גדול מאוד לו ולבני משפחתו הקרובים. המפתח למניעת הניצול הוא לקיחת אחריות, קבלת ידע מדעי אמין ובלתי אינטרסנטי שתורם מידית ולאורך עשרות שנים לרווחתו של האדם ברמה הנפשית והגופנית ויציל את המדינה מהתרוששות של הקופה הציבורית.

לא מעט חולים הגיעו אלי הישר מהרופא שהמליץ להם ניתוח מעקפים מידי כפתרון יחידי למצבם. ניסיוני עם חולים אלה הראה שיפור דרמטי במצבם ככל שהתמידו ב "תזונה הכירורגית" שפיתחתי לטיפול בחולים במצבים כאלה (בקרוב יצא ספרי "תזונה כירורגית למניעת צנתור וניתוח מעקפים").

הסירו את הפחד והחששות מהבלתי נודע וצאו לחיים של חופש ממחלות, אנרגיה גבוהה, חיוניות עוצמה ואיכות חיים גבוהה.

אתם חייבים לתת לעצמכם ולבני משפחתכם את המתנה הזו.

 

אז אם את/ה רוצה למנוע צנתור, ניתוח מעקפים ובדיקות פולשניות נוספות?
התקשר/י עכשיו למרכז אשחר לריפוי טבעי והתחילו מיד בתהליך הריפוי המושלם שלכם

 

להתחלת טיפול צלצלו לטלפונים: 

טלפון קווי -  03-3724200

מנהלת הקליניקה - זהר: 0545-742631 (עדיף בואטסאפ) או - 054-5748176


או השאירו את פרטיכם 
 
בדואר אלקטרוניeshkhar.office@gmail.com

 
ונחזור אליכם בהקדם 

מקורות נבחרים:

1.  Abdulla M, et al: “Nutrient intake and health status of lactovegetarians: chemical analyses of diets using the duplicate portion sampling   technique”, Am. J. Clin. Nutr, 40, 325-328. Aug 1984.
2. Adams CF: "How many times does your heart beet per year?" Accessed October 20, 2003. Accessed at
www.straightdope.com.
3. Ambrose JA and Fuster V: " Can we predict future acute coronary events in patients with stable coronary artery disease?" JAMA 277 (1997): 343-344.
4.  American Heart Sssociation: "heart disease and stroke statistics – 2003 update". Dallas, tx: American Heart Association, 2002.
5.  Ames RP: “Antihypertensive therapy and risk factors for coronary heart disease” , Practical Cardiology, 1989, 15:49-66.
6.  Anderson RN: "Deaths: leading causes for 2000". National vital statistics reports 50(16)(2002).
7.  Appel JL et al: “Effects of Comprehensive Lifestyle Modification on Blood Pressure Control”, JAMA. 2003;289:2083-2093.
8.   Appel L, et al: “A clinical trial of the effects of dietary patterns on blood pressure. N Engl J Med 1997;336:16:1117-24.
9.  Armstrong B, Merwyk AJ van and Coates H:  “blood pressure in seventh-day-adventists vegetarians”. Am. J. Epidemiol.  Vol 105, Issue 5, 444-449, 1977.
10.  Armstrong ML : “Evidence of regression of Atherosclerosis in primates and man”, Postgraduate Medical Journal, 1976, 52:456-461.
11.  Arroll B, Beaglehole R: “Does physical activity lower blood pressure? A critical review of the clinical trials”. J Clin Epidemiol, 1992;45:439-47.
12.  Babayan VK: “effects of rice diet on blood pressure hypertensive individuals”, Ann Int Med. 30, 713-732, 1949.
13.  Barnard ND: “The Pyramid Crumbles” – Why we need the new  “four food Groups”, in: Health Science, Jur’ of  American Natural Hygiene Society, pp 10-13, March/April 1996.
14.  Beilin JL et al: “Effects of Exercise and Weight Loss on Hypertension”, JAMA, Aug 2003; 290: 887.
15.  Birkhed D: “the nutritional status of vegans and vegetarians”, Proc. Nutr. Soc. 26, 205-212, 1967.
16.  Bloom WL et al: “Changes in heart size and plasma volume during fasting”, Metabolism, 1966, 15:409-413.
17.  Bloom WL, Mitcheii W: “Salt excretion of fasting patients”, Archives of Internal Medicine, 1960, 106:321-326.
18.  Bouchard C et al: “Exercise Fitness and Hypertension” (by: Hagberg MJ), in: Exercise, Fitness, And Health- a consensus of current knowledge, human kinetics publishers Inc, 1990, champaign, Illinois, U.S.A.
19.  Braunwald E: "Shattuck Lecture-cardiovascular medicine at the turn of the millennium: triumphs, concerns and opportunities". New Engl. J. Med. 337(1997): 1360-1369.
20.  Brody.J: “Huge study of diet indicts fat and meat”, New York Times, May 8, 1990, “science Times” section, p.1.
21.  Brozek J, Wells S, et al: “Medical aspect of semi-starvation in Leningrad”, American Review of Soviet Medicine, 1946-7, 4: 70-86.
22.  Burton. A: “Fasting and Rejuvenation”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, spring 2004, p.10.
23.  Cahill GF: Famine symposium: “physiology of acute starvation in man”. Ecol Food Nutrition 1978;6:221.
24.  Caldwell B, Esselstyn JR: “Resolving the Coronary Artery Disease Epidemic through Plant-Based Nutrition”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall 2002, p.14.
25. Cameron AAC, Davis KB et al: "Recurrence of angina after coronary artery bypass surgery. Predictors and prognosis (CASS registry)". J. m. Coll. Cardiol. 26 (1995): 895-899.
26. Campbell TC, Parpia B and Chen J: "Diet lifestyle and the etiology of coronary artery sisease: The Cornell China Study". Am. J. Cardiol. 82 (1998): 18T-21T.
27.  Cappuccio PF et al: “Blood pressure control by home monitoring: meta-analysis of randomised trials”, BMJ,   doi:10.1136/bmj.38121.684410.AE , June 2004.
28.  Carpi J: “Low-Fat diet can keep arteries young and disease-free”. Medical Tribune, novem’ 25, 1993, p.3.
29. Cashin LW et al: "Accelerated progression of atherosclerosis in coronary vessels with minimal lesions that are bypassed". New Engl. J. of Med. 1984;311 (13): 824-828.
30.  Chobanian V. A et al: “The Seventh Report of the Joint National Committee on Prevention, Detection, Evaluation, and Treatment of High Blood Pressure: The JNC 7 Report, JAMA, May 2003; 289: 2560 – 2571.
31.  Connor WE, connor BL: ”The key role of nutritional factors in the prevention of coronary heart disease”, Preventative  Medicine 1972; 1, 49.
32. Consolazio CF et al: “Metabolic aspects of acute starvation in normal humans (10 days). Am J     
       Clin Nutr 1967;20:672-83.
33. Cruickshank JM: “Benefits and potential harm of lowering high blood pressure”, Lancet
      1987;1:581-4.
34. Daviglus LM et al: “Body Mass Index in Middle Age and Health-Related Quality of Life in Older
      Age”, Arch Intern Med, 2003;163:2448-2455.
35. Douglass J et al: “Effects of a raw food diet on hypertension and obesity”, Southern Medical
      Jour’, 1985, 78(7):841.
 36. Dunder K: “Increase in blood glucose concentration during antihypertensive treatment as a
       predictor of myocardial infarction: population based cohort study”, BMJ 2003;326:681 ,March.
37. Duncan GG et al: “The control of obesity by intermittent fasts”, Medical Clinics of North
      America, 1964, 48:1359-1372.
38. Dyer K, et al: ” Dietary effect on blood pressure”,  Lancet, Vol’ 360, Nu’ 9347,  Nov’ 2002.
39. Editorial: "Brain damage and open heart surgery". Lancet Aug.12, 1989; 364-366.
40. Ellis FR: “Angina and vegan diet”, American Heart Jurn’, 1977, 1:93 (6),803-4.
41. Ellis FR, Montegriffo VM: “veganism, clinical findings and investigations”, Am. J. Clin. Nutr,  23,
      249-255, 1970.
42. Enos WE, Holmes RH and Beyer J:"coronary disease among United States soldiers killed in
      actions in korea". JAMA 152 (1953): 1090-1903.
43. Esselstyn CJ: "resolving the artery coronary disease epidemic through plant-based nutrition".
      Prev. Cardiol. 4 (2001): 171-177.
 44. Esselstyn CJ: "Lecture: Reversing heart disease". December 5, 2002.Ithaca, NY: Cornell
       University, 2002.
45. Esselstyn CB, Jr: "Foreward: changing the treatment paradigm for coronary artery disease".
      Am. J. Cardiol. 82 (1998):2T-4T.
46. Esselstyn CB, Eliss SG et al: "A strategy to arrest and reverse coronary artery disease: a 5
      Year longitudinal study of a single physician`s practice". J. Family Practice 41 (1995): 560-568.
47. Esser W: “Illness is not Inevitable”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene
      Society, jan’ 1998, p.14.
48. Flynn MA et al: “Dietary "meats” and serum lipids”, Am.J.Clin.Nutr, 1982, 35: 935-942.
49. Forsyth JS, Willatts P, et al: “Long chain polyunsaturated fatty acid supplementation in infant
      formula and blood pressure in later childhood: follow up of a randomised controlled trial”, BMJ                  ; 326 :953 , May 2003.
50. Forrester JS and Shah PK: "Lipid lowering versus revascularization: an idea whose time has
      come". Circulation 96 (1997): 1360-1362.
51. Frick HM, et al:”Helsinki Heart Trial study: Primary prevention trial with gemfibrozil in
       Middle aged men with dyslipidemia”, New. Eng. Jurn. Of. Medic, 1987, 317, pp. 1237-1245.
52. Freis E: “Salt, volume and the prevention of hypertension”, Circulation, 1976; 53:589.
53. Furman J, Novick J: “Atkins and South Beach Diet – what you really need to know about these
       Dangerous diets”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall 2004, p.11.
54. Frick HM, et al: ”Helsinki Heart Trial study: Primary prevention trial with gemfibrozil in middle aged men
      with dyslipidemia”, New. Eng. Jurn. Of. Medic, 1987, 317, pp. 1237-1245.
55. Gibney MJ, Kritchevsky Dedt.: Current Topics in Nutrition and Disease, Volume 8: Animal and Vegetable
       Proteins  in Lipid Metabolism and Atherosclerosis. New York. NY: Alan R. Liss, Inc, 1983.
56. Gofman jw, Lindgren F, Elliot H et al: "the role of lipids and lipoproteins in atherosclerosis", Science 111
      (1950): 166.
57. Goldhamer A: “Essential Facts about Fat”,  in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society,
      sept’ 1998, p.12.
58. Goldhamer A,  Lisle D: “Telling the Truth about High Blood Pressure”, in: Health Science, Jur’ of
      American Natural Hygiene Society, July 2000, p. 10.
59. Goldhamer A, Lisle D,  Parpia B, Anderson SV,  Campbell T.C: “Medically Supervised Water-only
       Fasting in the Treatment of Hypertension”, Journal of Manipulative and Physiological Therapeutics, Vol’
       24, Num’ 5, June  2001.
60. Goldhamer A: “High Blood Pressure – Learning to Live Without It”, in: Health Science, Jur’ of American
       Natural Hygiene Society, fall 2002, p.18.
61. Goldman D.P et al : “Pharmacy Benefits and the Use of Drugs by the Chronically Ill”,
       JAMA. 2004;291:2344-2350.
62. Gresham GA: “Is atheroma a reversible lesion?” Atherosclerosis, 1976. 23:379-391.
63. Haxhe JJ: “Experimental under-nutrition :its effects on  cardiac output”. Metabolism, 1967,16:1086-91.
64. Hirshfeld JW, Schwartz JS et al: "restenosis after coronary angioplasty: a multivariate statistical model to
       relate lesion and procedure variables to restenosis". J. Am. Coll. Cardiol. 18 (1991): 647-656.
65. Hoes A, Grobbee D, Labsen J: “Does drug treatment improve survival ? Reconciling the trials in mild-to-
       moderate hypertension”, J Hypertens 1995;13:805-11.
66.  Hoffman MJ: Hunza – secrets of the world’s healthiest and oldest living people, New Win Publishing,
        inc, Clinton, NJ, 1997.
67. Holtzman NA: “vegetarians diet, blood pressure and cardiovascular risk”, Aust. NZ.J. Med, 14, 433-439,
      1984.
68. International congress of diet and nutrition: “Aspects of nutritional status of vegetarians in Israel”, feb’,
      1983. in:Torkenihch C.
69. Isles CG, Walker LM, et al: “Mortality in patients of the Glasgow Blood Pressure Clinic. J Hypertens
        1986;4:141-56.
70. Jachuck SJ, Bierley H et al: “The effect of hypotensive drugs on the quality of life”, J Roy Coll Gen Pract,
        1982;32:103-5.
71. Jensen B: A Hunza Trip, Bernard Jensen international public’, Escondido CA, U.S.A, 1990.
 72. “Joint National Committee on Detection, Evaluation, and Treatment of High Blood Pressure” (JNC VI).
         The Sixth Report of the Joint National Committee On Detection, Evaluation, and Treatment of High
         Blood Pressure (JNC VI). Arch Intern Med 1997;157:2413-46.
73. Junshi C et al: “Diet, life-style and mortality in China”, Oxford, United Kingdom: Oxford University Press;
       1990.
74. Kagan A, Harris BR, et al: "Epidemiologic studies of coronary heart disease and stroke in Japanese men
       living in Japan, Hawaii and California". J. Chronic Dis. 27(1974): 345-364.
75. Kahn JK: “Reversing coronary atherosclerosis”, Postgraduate Medicine, 1993, 94(1) pp. 50-65.
76. Kannel WB, Dawber TR, etal: "Factors of risk in the development of coronary heart disease –six year
       follow up experience". Ann. Internal Medi. 55 (1961): 33-50.
77. Kannel WB, Thom T: “Changing epidemiological features of cardiac failure” Br Heart J
     1994;72(Suppl);S3-S9.
78. Kannel WH, et al : “Hypertension, antihypertensive treatment, and  sudden coronary death” – The
      Framingham Study”. Hypertension 1988;11 (Suppl II): II- 45-II-50.
79. Kaplan NM: “Hypertension: prevalence, risks, and effect of therapy”, Ann Intern Med 1983;98:705-9.
80. Kaplan NM: Clinical hypertension, 7th ed. Baltimore: Williams & Wilkins; 1998, Vo’ -13, 133-263.
81. Kato H, Tillotson J et al: "Epidemiologic studies of coronary heart disease and stroke in Japanese men
       living in Japan, Hawaii and California: serum lipids and diet". Am. J. Epidemiol. 97 (1973): 372-385.
82. Kirklin JW, Naftel DC et al: "Summary of a consensus concerning death and ischemic events after
      coronary artery bypass grafting". Circulation 79 (Suppl 1) (1989): 181-191.
83. Ko D.T, Hebert PR: “ß-Blocker Therapy and Symptoms of Depression, Fatigue, and Sexual Dysfunction”,
     JAMA, Jul 2002; 288: 351 - 357.
84. Kritchevsky D: “effects of vegan diet of unrefined food on hypertension”,  Am. J. Clin. Nutr, 48, 922,
       1988.
85. Krotkiewski M et al: “Obesity and arterial hypertension: Effect of reducing diet and fasting”, Polish
       Medical Science and history, 1967,10:58-62.
86. Luchi RJ, Scott SM, et al: “Comparison of medical and surgical treatment for unstable angina pectoris”,
      New. Eng. Jurn. Of. Medic, 1987, 316, pp. 977-984.
87. Lyon TP, Yankley A et al: "Lipoproteins and diet in coronary heart disease". California Med. 84 (1956):
      325-328.
88. MacGregor G, et al : “Double-blind study of three sodium intakes and Long-term effects of sodium
      restriction in essential hypertension”,  Lancet, 1989;2:1244-7.
89. Marwick C: "Coronary bypass grafting economics, including rehabilitation . Commentary". Curr. Opin.
       Cardiol. 9 (1994): 635-640.
90. McCarthy JW et al: ”Effects of Exercise and Weight Loss on Hypertension”,  JAMA, Aug 2003; 290: 885.
91. McDougall J, et al: “Rapid reduction of serum cholesterol and blood pressure by a twelve-day very low
      fat, strictly vegetarian diet”,J Am Cli Nutrition ,1995;14:491-6.
92. Meier B, King SB et al: "Repeat coronary Angioplasty". Jour. Of Americ. College of Cardiol. 1984;4:463.
93. Menon IS: “Fasting and non-fasting fibrinolytic activity”, Laboratory Practice 1967, 16:469-470.
94. Merrill AJ: “Intractable heart failure management with 5-7 days of fasting, a preliminary trial”, American
       Heart Jour’,  1964,67:433-436.
95. Miettinen M : “Effect of fasting on fibrinolysis and blood coagulation”, American Jour’ Cardiology, 1962.
      10:532-534.
96. Morrison LM: "Diet in coronary atherosclerosis". JAMA 173 (1951): 1232-1236.
97. Muliar LA et al: “Effect of complete fasting on the coagulative and antioxidative properties of blood”,
       Voprosy Pitaniya, July-August 1984, 4:20-23. (Language: Russian, summary language: English).
98. O’Brien BC, Reiser R: “Human plasma lipid response to red meat, poultry, fish, and eggs”,  Am. J. Clin.
      Nutr,  1980, 33, 2573-80.
99. Ophir, O, et al:  “low blood pressure in vegetarians, the possible role of potassium” Am. J. Clin. Nutr.37,
      755-762, May 1983.
100. Ornish. D, Brown.SE, et al: “Can lifestyle changes reverse coronary heart disease?  Lancet  1990, 336
        (8708) pp. 129-133.
101. Ornish D: "Avoiding revascularization with lifestyle changes: the Multicenter Lifestyle Demonstration
         Project". Am. J. Cardiol. 82 (1998): 72T-76T.
102. Orr W: "Sleep disturbances after open heart surgery". American J. of cardiol. 1977;39:196.
103. Pickering TG: “Lifestyle Modification and Blood Pressure Control - Is the Glass Half Full or Half Empty
        ?”, JAMA. 2003;289:2131-2132.
104. Puddey I, et al: “Effects of alcohol and caloric restrictions on blood pressure  And Serum lipids in
         overweight men”. Hypertension 1992;20:533-41.
105. Ramsey LE et al: ”Dietary reduction of serum cholesterol concentration: Time  to think again”, ”, Brit.
         Med. J, 1991, 303: 953-957.
106. Roberts. J, Et al: “blood pressure levels of persons 6-74 years, United States, 1971-1974”, Department
        Of Health, Education and Welfare. Publication no. (HRA) 78-1648, series 11, No. 203 Spet. 1977.
107. Rouse IL et al: “blood pressure lowering effect of vegetarian diet: Controlled trial in normotensive
        subjects”, Lancet, 1, 5-10, 1983.
108. Sacks F: “Ingestion of egg raises plasma-low-density lipoproteins in free-living subjects”, Lancet, 1984,
        1: 647-649.
109. Sacks FM, Rosner B, and EH Kass: “blood pressure in vegetarians”, Am. J. Epidemiol, 100(5), 390-
        398, 1974.
110. Savoca MR et al: “The Association of Caffeinated Beverages With Blood Pressure in Adolescents”, Arch Pediatr Adolesc Med. 2004;158:473-477.
111. Schillaci G: “Effect of body weight changes on 24-hour blood pressure and left ventricular mass in
       hypertension: a 4-year follow-up”,  American Journal of Hypertension, Volume 16, August 2003, Issue
       8, Pages 634-639.
112. Schuler G, Hambrecht R et al: "Regular physical exercise and low fat diet". Circulation 86 (1992): 1-11.
113. Scrimshaw NS: “effects of magnesium on blood pressure”, Brit. Med. J. 286-1847, 1983.
114. Sever. P, et al: “blood pressure and its correlates in urban and tribal Africa”, Lancet 1980; 2:60.
115. Shaw PJ, Bates D et al: " Early intellectual dysfunction following coronary bypass surgery". Quarterly J.
         Med. 58 (1986): 59-68.
116. Shelton. H: Fasting Can Save Your Life, American Natural Hygiene Society, Tampa, Flo, 1996.
117. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
118. Shelton. H: Fasting For Renewal of Life, American Natural Hygiene Society, Tampa, Flo, Library of
        Congress, 1995.
119. Shelton. H: The Science and Fine Art of Fasting, the hygiene system: volume 3, American Natural
        Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, fir' edition 1934, sec 1942, thi 1950, fou 1963, fif
        1978, six 1993.
120. shikawa K et al: ”How much exercise is required to reduce blood pressure in essential hypertensives: a
        dose–response study”, American Journal of Hypertension 16 , August 2003, Pages 629-633.
121. Sorbris R, Aly KO, et al: “Vegetarian fasting of obese: A clinical and biochemical evaluation”,
        Scandinavian Jour’  Gastroenterology, 1982, 17: 417-424.
122. Soriguer F et al: ”Hypertension is related to the degradation of dietary frying oils”, Ame Jour of Clin
         Nutrition, Vol. 78, No. 6, 1092-1097, Dec’ 2003.
123. Staessen JA,  et al: “Hypertension Prevalence and Stroke Mortality Across Populations”, JAMA, May
        2003; 289: 2420 - 2422.
124. Staessen J, et al: “ Body weight, sodium intake and blood pressure”, J’ Hypertens 1989;7:S19-S23.
125. Stamler J: “Lifestyles, major risk factors, proof and public policy”, Circulation, vo’ 58, 3, 1978.
126. Stamler J, Stamler R, Neaton JD: “Blood pressure, systolic and diastolic, and cardiovascular risks”, US
        population data. Arch Intern Med 1993;153:598-615.
127. Sullivan JL: “vegetarian fruit juices in therapy of obesity and hypertension”, Fortschr Therapy, 12,
         403-411, 1936.
128. Taylor K: "Brain damage during open heart surgery". Thorax 1982; 37:873.
129. Taylor TN, Davis PH, et al: “Lifetime cost of stroke in the United States”, Stroke 1996;27:1459-66.
 130. Taylor S:  “Exercise For Long Life”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society,  p.16
       , Janu’ 1997.
131. Vessby B et al: “Improved metabolic control after supplemented fasting in overweight type 2 diabetic
        patients”, Acta Medica Scandinavica, 1984, 216: 67-274.
132. Weinsier RL, Norris D: “Recent developments in the etiology and treatment of hypertension: dietary
        calcium, fat, and magnesium “, Am. J. Clin. Nutr, 42, 1331-1338, decem’, 1985.
133. Weinsier RL: “Fasting : A review with emphasis on the electrolytes”, American Jour’ of Medicine, 1971, 50:233-240.
134. Wenxun F et al: “Erythrocyte fatty acids’ plasma lipids and cardiovascular disease in rural China” ”, Am. J. Clin. Nutr, 1990; 52:1027-32.
135. West K: “Epidemiology of Diabetes and its Vascular Lesions”, New York: Elsevier,1978, p. 353-402.
136. Williams B et al: “British Hypertension Society guidelines for hypertension management 2004 (BHS-IV): summary BMJ, Mar 2004; 328: 634 - 640.
137. Winslow CM, Kosecoff JB et al: "The appropriateness of performing coronary artery bypass surgery. JAMA 1988; 260:505-509.
138. Wolf-Maier K et al:”Hypertension Prevalence and Blood Pressure Levels in 6 European Countries, Canada, and the United States”, JAMA. 2003;289:2363-69.
139. Ziebland JH et al: ” Effects of fruit and vegetable consumption on plasma  antioxidant concentrations and blood pressure, a randomised controlled trial”, Lancet ; 359: 1969-74, 2002.

 

להתחלת טיפול צלצלו לטלפונים: 

טלפון קווי -  03-3724200

מנהלת הקליניקה - זהר: 0545-742631 (עדיף בואטסאפ) או - 054-5748176


או השאירו את פרטיכם 
 
בדואר אלקטרוניeshkhar.office@gmail.com


ונחזור אליכם בהקדם


 


Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים