מרכז אשחר לריפוי מלחץ דם גבוה, סוכרת מבוגרים ומחלות פנימיות, מניעת ניתוחי מעקפים וצנתורים ושיקום חולי לב לאחר צנתור וניתוח מעקפים - ריפוי לחץ דם גבוה באמצעות תזונה כירורגית

תרופות וניתוחים לעולם
אינם מטפלים בגורמי המחלה
אלא רק מנציחים אותה

בריאות נובעת
מאורח חיים בריא

אנחנו יצרנו את מחלותינו
ובידינו השליטה להרחיקן מחיינו

אין אדם יכול למלא
בשלמות את התכלית שלשמה
ירד לעולם כשהוא חולה

בריאות היא המצב הטבעי
והנורמלי של הגוף
החולי הוא סטייה מהטבעי

ריפוי לחץ דם גבוה באמצעות תזונה כירורגית

דף הבית >> מאמרים >> על ריפוי מלחץ דם גבוה >> ריפוי לחץ דם גבוה באמצעות תזונה כירורגית

 

ריפוי מלחץ דם גבוה באמצעות "תזונה כירורגית", פשוט, קל ומהיר
 
 
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H ) – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מהאוניברסיטה העברית והדסה, נטורולוג, מומחה ל - "תזונה כירורגית" לריפוי מיתר לחץ דם / לחץ דם גבוה

 לחץ דם גבוה - "הרוצח השקט"

לחץ דם גבוה ובכינויו "הרוצח השקט" הוא הסיבה העיקרית לביקור אצל רופאים בארה"ב ובישראל.
חשוב להבין ש - לחץ דם גבוה הוא לא רק "סימפטום" (סמן למשהו אחר), אלא גם "גורם סיכון" בפני עצמו שמעודד התקפי לב ואירועי שבץ  מוחי, מה שהופך אותו ל"גורם המסייע" העיקרי לתמותה ונכות בחברה המערבית.
לרופאים אין כלים להתמודדות עם המחלה מלבד תרופות ולכן הם ממליצים במהירות ובצורה גורפת על תרופות להורדת לחץ דם גבוה מתוך הכרה בכך שלחץ דם גבוה עלול להיות מסוכן ביותר. לרופאים אין רקע לימודי תזונתי ואין מידע על ההשפעה הדרסטית של תזונה טבעית ובוודאי לא "תזונה כירורגית" על ריפוי מהמחלה, כיוון שמעולם לא ניסו אותה על מטופליהם. לכן הם אינם מציעים תזונה אגריסיבית לטיפול במחלה ובסופו של דבר גם אינם מאמינים בה. כיוון שהתרופות משמשות לרופא ככלי היחיד במלחמתו במחלה אין לו ברירה, אלא להקל ראש בסימפטומים המלווים את הטיפול התרופתי וללחוץ על המטופל לקחת את התרופות, גם אם התוצאה היא ירידה קשה באיכות החיים. מתוך אמונה שאין ברירה הרופא גם מתעלם באופן עקבי מהמחקרים המראים על תועלת נמוכה ביותר לאורך זמן של התרופות שהוא רושם ועל נזקים עתידים קשים שלהן.
גישה זו הופכת את התרופות לטיפול ב- לחץ דם גבוה לנפוצות ונמכרות ביותר בישראל ובארה"ב.
במאמר קצר זה אני רוצה להעלות את השאלות הבאות וגם לתת להן תשובות למיטב ניסיוני הקליני:
א. האם התרופות אכן הינן הטיפול היעיל ביותר להורדת לחץ דם גבוה כפי שטוענים רופאים קונבנציונאליים?
ב. האם לטיפול התרופתי ב- לחץ דם גבוה יש פוטנציאל גם להזיק ?
ג. האם יש פתרון טוב יותר לללחץ דם גבוה מאשר טיפול תרופתי?

ובכן, בקרב הציבור, ובמיוחד בקרב הרופאים, קיימות אמונות מוצקות לגבי לחץ דם גבוה,
לדוגמא:

א. "ש - לחץ דם גבוה הוא תוצאה בלתי נמנעת של תהליך ההתבגרות"!
ב. שהטיפול היחיד האפשרי להורדת לחץ דם גבוה הינו הטיפול בתרופות"!
ג. שהחולה ב- לחץ דם גבוה חייב ליטול את התרופות למשך כל חייו"!
ד. ש – "אין תזונה שיכולה להוריד לחץ דם גבוה ואם יש אזי שום מטופל לא יכול לעמוד בה"!.
ה. וגרוע מכל "שתרופות ל - לחץ דם גבוה הן הטיפול היעיל והבטוח ביותר לבעיה".


המחקרים מצביעים על תוצאות עלובות לטיפול התרופתי

במחקר שנעשה על ידי "מועצת המחקר הרפואי הבריטית" היוקרתית דווח שבמקרים של לח"ד "גבוה-במקצת"; " לא הייתה עדות להשפעה חיובית של טיפול תרופתי על הסיבות שגרמו למוות". כלומר לא פחת האחוז של הנפטרים כתוצאה ממחלות הקשורות ל- לחץ דם גבוה. בסקירת כל המחקרים בתחום לחץ דם שנעשתה על ידי  ה – British Medical Journal  נמצא שאין ערך בנטילת טיפול תרופתי למטופלים שלחץ הדם הדיאסטולי שלהם נמוך מ – 100. מה שמדענים אלה גילו היה שאף על פי שטיפול תרופתי יכול להפחית את רמות לחץ הדם המוגדרות כ "גבוה-במקצת"  לא הייתה ירידה באחוז התמותה, כלומר – המטופלים במחקרים אלו מתו באותו אחוז אם נטלו או לא נטלו תרופות להורדת לחץ דם גבוה. 
ממצאים אלו מאשרים את העיקרון הבריאותי אולי החשוב ביותר – טיפול בסימפטומים של המחלה אינו שווה ערך לשיפור הבריאות באמצעות טיפול בגורמי המחלה.

 

מחקרים פורצי דרך במרכז להיגיינה טבעית של ד"ר אלן גולדהמר ושל ד"ר ערן אשחר

ובכן, ד"ר אלן גולהמר, רופא נטורולוג בארה"ב בעל מרכז להחלמה וצום, וצוות חוקרים ביצעו מחקר קליני, יחידי מסוגו ומדהים בתוצאותיו, שבדק את מידת היעילות של הטיפולים השונים על הורדת לחץ דם גבוה.
זהו למעשה המחקר הגדול המתועד הראשון בעולם שבו שיתפו פעולה רופאים היגייניסטיים וחוקרים קונבנציונאליים בעלי שם בתחומם כדי לחקור ולתעד במקצועיות את ההשפעות הידועות של אמצעי הריפוי הטבעיים שמציעה גישת ההיגיינה הטבעית מזה 220 שנים על הרוצח השקט, לחץ דם גבוה. 
בעקבות מחקר זה ביצעתי את מחקר הדוקטוראט שלי שנמשך 3 שנים על מאות ממטופלי שהגיעו לקליניקה שלי ואובחנו כסובלים מ - לחץ דם גבוה.
למחקרים אלה, אם לא יחששו לעשות בהם שימוש מסיבות פוליטיות ואינטרסנטיות, יכולה להיות השפעה דרמאטית על  ריפוי של חולי לחץ דם גבוה ושיפור איכות החיים שלהם. הטיפול באמצעות "תזונה כירורגית" יכול לצמצם את עלויות הטיפול היקרות של הטיפול הרגיל ושל הסיבוכים הקשים שנובעים ממנו לאורך זמן.
להערכתי ניתן לחסוך למדינה יותר ממליארד דולר בשנה על ידי שינוי גישת הטיפול בלחץ דם גבוה.
אתם מדמיינים לאן ניתן להעביר את הכסף הזה?
בעידן שבו הגאווה הלאומית בתחום המדע  והפיתוח הכלכלי נובעת ממפעל שמייצר תרופות (מפעל "טבע") שחסרונותיהן רבות מיתרונותיהן, אנו מוצאים כאן גישה שונה, חסכונית יותר לציבור ולמדינה ועדיפה לבריאות הציבור עשרת מונים.

 

המחקרים על שימוש בתזונה לטיפול בלחץ דם גבוה מצביעים על הצלחה הקרובה ל-  100%:
 

ההשפעות המדהימות של "תזונה כירורגית" על שיפור הבריאות במצבי מחלה שונים ידועות לרופאים ההיגייניסטים מניסיונם האישי על מטופליהם כבר לפני 210 שנים. יחד עם זאת ד"ר גולדהמר חיפש לתעד את התוצאות במחקר קביל על הקהילה המדעית בעולם.

בתרשים מספר 1 (שמופיע במאמר המורחב), המציג את הירידה בלחץ הדם הסיסטולי עקב תכניות טיפול שונות, אנחנו רואים תוצאות מדהימות שלא ניתן להשיג באמצעות תרופות!
תרשים מספר 1 מראה ששינויים באורח חיים ובתזונה נותנים תוצאות מרשימות ביחס לטיפול התרופתי.
התרשים מראה שהמפתח האמיתי לטיפול ב- לחץ דם גבוה הוא לאמץ מגוון התנהגויות מקדמות בריאות והימנעות מגורמים מזיקים. מעבר לתזונה טבעית לאדם ולאורח חיים טבעי לגוף יגרום לניקוי העורקים מהרובד השומני-טרשתי, יחזיר לעורקים את  גמישותם וישחרר כמויות גדולות רעלים ממחזור הדם והתאים. כתוצאה מכך בעיית לחץ הדם הגבוה תיעלם בדר"כ מעצמה.
תוצאות אלה היו נכונות במחקר הדוקטוראט שלי ל – 99% מהמקרים במחקר ואין לי ספק שגם האחוז הבודד היה משיג את המטרה אם היה מיישם את ההנחיות הפשוטות וההגיוניות לאורך זמן ממושך יותר.
כל רופא בכל בית חולים יודע שלא ניתן להשיג תופעות כאלה באמצעות רעלים.
בתרשים השני במחקרו של ד"ר גולדהמר (ראו במאמר המורחב) אנחנו גם מגלים את השפעת הטיפול התזונתי והצום על לחץ הדם הסיסטולי בדרגות חומרה שונות.
בסוף הטיפול ירדו ערכי לחץ הדם של כל המטופלים לרמות שאפשרו את הפסקת השימוש בתרופות לחלוטין על פי המדדים הקונבנציונאליים וזאת ללא קשר לחומרת מצבם בהגיעם למרכז.
סקירה של תרשים 2 מראה שהתוצאות המרשימות ביותר נצפו במקרים החמורים ביותר.
ב- לחץ דם גבוה "בינוני" עד "גבוה-מאוד" ( לח"ד 174/93 ומעלה) הירידה הממוצעת בסיום הטיפול הייתה 46/15 ( 46 נקודות בערך הסיסטולי ו- 15 נקודות בערך הדיאסטולי). למקרים אלה שלהם מומלץ טיפול תרופתי לכל החיים לחץ הדם הממוצע בשחרור היה 128/78 ללא שימוש בתרופות.
לתוצאות הנפלאות של הטיפול יש אך ורק "תופעות לוואי" חיוביות: ירידה במשקל והרגשה נפלאה.

במחקר שלי (של ד"ר אשחר), נצפו שינויים מרשימים אף יותר. להלן ההשפעה של "תזונה כירורגית" וצום על מים על לחץ הדם הסיסטולי של הסובלים מ- לחץ דם גבוה (תרשים מספר 3 במאמר המורחב – "התפלגות לחץ  דם סיסטולי לפני ואחרי הטיפול באחוזים"):
 מתרשים מספר 3 ניתן לראות בבירור השפעה חזקה ביותר של הטיפול על הורדת ערכי לחץ הדם הסיסטולי בקבוצת הטיפול. ההתפלגות לאחר הטיפול סטתה באופן מובהק לכיוון מטה, שמאלה. להלן כמה השוואות הממחישות את המסקנה הנ"ל.
א. ממוצעים: לחץ הדם הסיסטולי הממוצע לפני הטיפול היה 138.4 ולאחר הטיפול 100.1 מ"מ כספית.
    הממצאים מראים שהירידה בלחץ הדם הסיסטולי הממוצע גבוהה ביותר.
ב.  החציון לפני הטיפול עמד על 136 ואחרי הטיפול ירד ל- 97.
ג. לפני הטיפול 27% מהמטופלים היו בעלי לח"ד גבוה מ- 141 ממ"כ. אחרי הטיפול 0%.
ד. לפני הטיפול 47% מהמטופלים היו בעלי לח"ד שבין 131-140 ממ"כ, אחרי הטיפול רק 2%.
ה. לפני הטיפול 25% מהמטופלים היו בעלי לח"ד שבין 121-130 ממ"כ, אחרי הטיפול רק 4%.
ו. לפני הטיפול 0% מהמטופלים היו בעלי לח"ד 120 ממ"כ ומטה, אחרי הטיפול 94% !!!
ז. לפני הטיפול 0% היו בעלי לח"ד 110 ממ"כ ומטה, אחרי הטיפול 86%!!
ח. לפני הטיפול 0% היו בעלי לח"ד 100 ממ"כ ומטה, אחרי הטיפול 55%!!
ט. מבחן T לבדיקת שונות של ההתפלגויות הצביע על ערך t=26.85 ברמת מובהקות של אלפא = 1/100 אחוז. כלומר ההבדלים בין ההתפלגויות, בין התוצאות לפני ואחרי הטיפול, גדולים ומובהקים ביותר. ההפרש בין ממוצעי ההתפלגויות עמד על 38.2.

עובדה חשובה נוספת מעין כמותה שהתגלתה גם במחקרים של ד"ר גולדהמר וגם במחקר שלי היא  - שיחד עם הירידה שחלה בלחץ הדם דווחו שינויים חיוביים משמעותיים במספר רב של מדדים המשקפים את הבריאות הכללית של המטופלים. כלומר בניגוד למצב הבריאות הירוד הקודם, הרבה פעמים עם התרופות ובגללן, אחרי הטיפול השתפרו כל מדדי הבריאות. משמע שהטיפול בהיגיינה טבעית איננו טיפול נקודתי, אלא טיפול רב מערכתי כולל המטפל בגוף כולו ולא רק במחלה הספציפית.

 


הגדרה מוטעית של לחץ דם גבוה?

הגדרה מוטעית של הרפואה ללחץ דם גבוה מובילה לטיפול מאוחר ולפגיעות גופניות קשות.
למעשה אין ברפואה הגדרה חד משמעית למצב של לחץ דם גבוה. גישה אחת טוענת שלחץ דם יחשב ל"גבוה" רק מהנקודה שמחקרים מגלים שהוא גורם לעליה משמעותית בסיכון להיארעות של התקפי לב, כשל לבבי ואירועים מוחיים.
גישה נוספת, שגויה לדעתנו, טוענת שלח"ד יחשב ל"גבוה" רק כאשר ניתן לטפל בו בצורה יעילה באמצעות טיפול תרופתי.
למעשה, רוב האנשים המאובחנים כסובלים מ- לחץ דם גבוה נמצאים בקבוצת לחץ דם המוגדרת כ – "גבוה-במקצת", ורק כאשר לחץ הדם עולה על 160/100 יוגדר לחץ הדם כבינוני-גבוה.
לסובלים מתופעת לחץ דם גבוה חשוב ביותר להבין – כל ההגדרות האלה מטעות ביותר וקרוב לודאישמובילות לטיפול מאוחר ולסיכונים גדולים. ההגדרות האלה מאפשרות לחולה להיות חולה מאוד הרבה זמן לפני שבכלל מתייחסים איליו כחולה. כך הטיפול מתחיל באיחור רב וגם לאחר מכן הוא ממוקד בתרופות.

מובן שככל שנמהר לטפל בבעיה באמצעות "תזונה כירורגית" כך נוכל להתגבר עליה מהר יותר ונמנע את החשיפה לאירוע מוחי וסיכונים אחרים.

 

לסיכום:

כפי שנאמר בתחילת המאמר לחץ דם גבוה הוא לא רק סימן לבעיה במערכת כלי הדם והלב אלא גם גורם סיכון העומד ותלוי בפני עצמו. אם לחץ הדם גבוה מעבר למה שנורמלי לאדם, לחץ הדם עצמו עלול לגרום לנזק לדפנות כלי הדם, מה שיכול להחמיר את תהליך טרשת העורקים ובכך להגביר עוד יותר את בעיית לחץ הדם הגבוה ולהוביל לאירוע מוחי ושטפי דם פנימיים.
המסקנה היא - שעדיף להוריד את ערכי לחץ הדם הגבוה מהר ככל האפשר ולצורך כך יש את האפשרות החזקה ביותר, הטיפול באמצעות "תזונה כירורגית" וצום על מים.
במאמר המורחב תמצאו מידע מפורט שיוכיח לכם שלא רק שהטיפול התרופתי אינו הטיפול היחיד, ואינו הטיפול היעיל ביותר, אלא שבהרבה מקרים הוא הטיפול המסוכן ביותר שיעילותו המעטה אינה שווה את סך הכל הסיכונים שלו. למעשה מחקרים מצביעים על כך שלמרבית הסובלים מלחץ דם גבוה הטיפול התרופתי עלול להיות מסוכן הרבה יותר מאשר הימנעות מטיפול בכלל. הטיפול בלחץ דם גבוה באמצעות תרופות הוא בד"כ מאוד לא יעיל, כיוון שלא מדובר בטיפול בשורש הבעיה ובכל בוקר שלא תיקחו את התרופה הרעילה לחץ הדם יקפוץ שוב לשחקים ואיתו גם תחושת החולי והסכנה להתפוצצות של כלי דם במוח.
אין הוכחה טובה יותר מזו לכך שהבעיה לא נפתרה, אלא הוסתרה והודחקה מעיננו!

קיימת אופציית טיפול מצוינת שפיתחתי "תזונה כירוגית" שמורידה את לחץ הדם הגבוה לערכים תקינים וללא כל סיכון.
אבל אל תניח שהרופא שלך יספר לך על כך, משום שרופאים רבים פשוט אינם מודעים לעובדות אלה. לא רק זאת, מרבית הרופאים מזהירים את המטופלים שלהם מלנסות תזונה שאותה הם מגדירים כקיצונית (רק משום שהם לא מכירים אותה ולא חיים לפיה בעצמם) ושיכולה להציל את חיי המטופל.

 

להתחלת תהליך הריפוי שלך מיד וירידה מהירה מכל התרופות ללחץ דם
התקשר עכשיו למרכז אשחר לריפוי טבעי והתחל/י ליהנות מאיכות חיים
שלא הכרת.

 

להתחלת טיפול צלצלו לטלפונים: 

טלפון קווי -  03-3724200

מנהלת הקליניקה - זהר: 0545-742631 (עדיף בואטסאפ) או - 054-5748176


או השאירו את פרטיכם 
 
בדואר אלקטרוניeshkhar.office@gmail.com


ונחזור אליכם בהקדם


 


Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים